Poniedziałek, 18 grudnia 2017. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Lechowo w finale województwa

2013-03-08 11:46:46 (ost. akt: 2013-03-08 11:50:34)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Dużym sukcesem drużyny ze Szkoły Podstawowej w Lechowie zakończyły się mistrzostwa regionu II siatkarskich „3” chłopców. Na turnieju w Łącznie (koło Morąga) zawodnicy z Lechowa zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finału województwa warmińsko – mazurskiego.

W pierwszym meczu pokonali sąsiadów z Pieniężna 2:0. Pierwszy set wygrali pewnie 25:15, a drugi 29:27 mając więcej szczęścia w końcówce. Następnie ZSP Pieniężno przegrał z gospodarzami 0:2 (19:25, 22:25) i zajęła trzecie miejsce. W ostatnim meczu Lechowo i Łączno, mając po jednej wygranej, zagrały ze sobą o pierwsze miejsce. Bardzo dobra gra pierwszej „3” przesądziła o pewnym zwycięstwie
w pierwszym secie 25:16. Chłopcy z drugiego składu Lechowa walczyli dzielnie, ale przegrali 19:25 i o zwycięstwie miał przesądzić tie break.

Od prowadzenia 3:0 rozpoczęli lechowianie, ale to gospodarze prowadzili
na przerwie technicznej 8:6. Po zmianie stron znów bardzo dobra gra Andrzeja Karbanika, Sebastiana Ostrowskiego i Michała Wolaka przesądziła o wygranej 15:13, całego meczu 2:1 i turnieju. Na zawody nie przyjechała szkoła
z Kurzętnika.

Sukces ucieszył bardzo zawodników i trenera, bo piątka z sześciu zawodników jest młodsza o rok, dwa, nawet trzy lata i gra w kategorii siatkarskich „2”, a do „3” zostali zgłoszeni, aby mogli się ogrywać i nabierać doświadczenia. Na każdych zawodach byli zdecydowanie najmłodsi i najniżsi, ale zawsze grali bardzo dobrze, dzięki czemu wygrali mistrzostwa powiatu, mistrzostwa rejonu, mistrzostwa regionu i nie przegrali żadnego meczu.

W finale, przy udziale sześciu najlepszych szkół w województwie, będzie bardzo ciężko, ale zawodnicy i trener zrobią wszystko, żeby znaleźć się