Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Pakoszach

2013-03-22 11:31:46 (ost. akt: 2013-03-22 11:33:59)

21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej w Pakoszach stało się, by nadejście wiosny, której każdy oczekuje z niecierpliwością, obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób.

Dzieci z poszczególnych klas swoim strojem reprezentowały barwy wiosny

Dzieci z poszczególnych klas swoim strojem reprezentowały barwy wiosny

Autor: Bogusława Pachur

Uczniowie rzetelnie przygotowali się do powitania wiosny. Dzieci z poszczególnych klas swoim strojem reprezentowały barwy wiosny. Klasa VI przywdziała ubrania w kolorze zielonym, symbolizującym trawy i drzewa; kl. V kolor niebieski - nawiązywał do szemrzących strumyków i rzek; klasa IV barwą żółtą przypominała wiosenne żonkile; kl. III – czerwone tulipany; kl. II i I – pachnące fiołki, a najmłodsi różowe pąki jabłoni.

Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami, kolorową Marzanną i transparentami wyruszyli na poszukiwanie wiosny, która w tym roku przywitała ich zimową aurą, bo zamiast przebiśniegów na polach i łąkach królował biały puch. Głośne okrzyki, tamburyna i kołatki przywoływały spóźnioną w tym roku wiosnę. Po powrocie do szkoły na wszystkich już czekała gorąca herbatka, kiełbaska i pieczywo.

Marzanna jako symbol zimy została zniszczona, ptaki w szkolnym karmniku dokarmione więc.... wiosny tylko czekać.

Bogusława GawryśKomentarze 0 pokaż wszystkie komentarze w serwisie