Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
2013-05-07 14:33:28 (ost. akt: 2013-05-07 14:51:37)


Jak co roku, Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta i gminy Pieniężno uczestniczyli we mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji OjczyznyJak co roku, Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta i gminy Pieniężno uczestniczyli we mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji Ojczyzny

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W tym roku przypadła 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dzień ten jest dla nas nie tylko świętem konstytucji, ale także świętem Matki Bożej Królowej Polski.Jak co roku burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, samorządowcy oraz mieszkańcy miasta i gminy Pieniężno uczestniczyli w mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji Ojczyzny. Mszę celebrowało pięciu nowo wyświęconych księży misjonarzy z Seminarium Duchownego Księży Werbistów.

Przed rozpoczęciem mszy po wystąpieniu sztandarów młodzież pieniężeńska przedstawiła monolog o konstytucji 3 maja.Dzień 3 maja 1791 roku został uznany świętem Konstytucji 3 maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowoczesną spisaną konstytucją. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku. Od kwietnia 1990 r. święto Konstytucji 3 maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.Rocznica uchwalenia trzeciomajowej konstytucji ma swój ogromny wymiar patriotyczny, jest też symbolem nowoczesnego myślenia o państwie. Bez względu na historyczną i polityczną ocenę skutków uchwalenia konstytucji 3 maja, jako naród mamy powód do dumy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fhchfdfdh #1078696 | 77.245.*.* 9 maj 2013 08:26

    nudneeeeeeee!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages