Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Śladami Mikołaja Kopernika

2013-05-24 12:02:26 (ost. akt: 2013-05-24 12:03:26)

Autor zdjęcia: Archiwum stowarzyszenia

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Lechowie oraz młodzież z okolicznych wsi, uczestniczyła w wycieczce do Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego – podróżują „śladami” Mikołaja Kopernika.

W czasie wycieczki dzieci zwiedziły obserwatorium, w którym zapoznały się z różnorodnymi instrumentami i przyrządami astronomicznymi oraz zwiedziły pracownie: służby czasu, promieniowania kosmicznego oraz analizy widmowej. Zobaczyły jak wygląda zegar radiowy, zegar wahadłowy, dowiedziały się do czego służy chronometr morski oraz chronograf. Uczniowie mogli zobaczyć tory przelotu cząstek promieniowania kosmicznego. Na tarasie natomiast mogły zaobserwować przez lunety plamy na słońcu. Podczas wędrówki po pracowniach dzieci wykazały się ogromną znajomością wiedzy na temat układu słonecznego. Następnie uczniowie odwiedzili pomnik Mikołaja Kopernika na starówce i zwiedzili dziedziniec Zamku. W drodze powrotnej odwiedzili Zamek w Lidzbarku Warmińskim, w którym Kopernik mieszkał przez 7 lat.

Niezwykłą podróż mającą na celu odkrywanie naszego regionu i poznawanie miejsc związanych z działalnością Mikołaja Koperniaka zrealizowano w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Lechowa „Lechowianie "Moja mała Ojczyzna, mój region - odkrywamy i poznajemy "Ukochaną Warmię Mikołaja Kopernika”.

Współorganizatorami projektu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lechowie, którzy w ramach wolontariatu koordynowali przygotowanie i organizację wycieczki a przede wszystkim byli przewodnikami i opiekunami uczestników wycieczki.

Dzięki współpracy członków Stowarzyszenia „Lechowianie” i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Lechowie zrealizowano zakładane cele projektu wynikające z potrzeby rozwoju postaw sprzyjających integracji społecznej mieszkańców, rozwoju edukacji historycznej, regionalnej i kulturalnej związanej z historią naszego miasta i regionu
oraz budzenia ciekawości poznawczej dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie „Lechowianie”
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages