Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

„O Mikołaju Koperniku w Pieniężnie”

2013-06-13 12:31:47 (ost. akt: 2013-06-13 12:44:36)
Podczas obchodów dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy
o Mikołaju Koperniku

Podczas obchodów dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy o Mikołaju Koperniku

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

Pod Ratuszem Staromiejskim świętowaliśmy w naszej gminie obchody Roku Mikołaja Kopernika, nad którymi Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas i Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Obchody otworzył Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, witając mieszkańców gminy i wszystkich przybyłych gości.

Zorganizowanym obchodom towarzyszyło wiele atrakcji nawiązujących do życia i pracy Wielkiego Astronoma. Odbyła się tematyczna konferencja naukowa przygotowana przez pracowników Ośrodka Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, na której poruszono następujące tematy: „Mikołaj Kopernik bohater regionalny czy narodowy? ", „Samorząd miejski Pieniężna w XVI-XVIII wieku” i „Mikołaj Kopernik a polscy osadnicy w komornictwie melzackim i olsztyńskim”.

Po czym nastąpiła projekcja filmu pt. „Kopernik na Warmii” i występy zespołów amatorskich z Pieniężna. Podczas obchodów dzieci uczestniczyły w quizie wiedzy
o Mikołaju Koperniku. Największą wiedzą o astronomie wykazał się Jakub Grabowski. Kolejne miejsca zajęli: Weronika Bieryndo i Roksana Orpiszewska. Dzieci i młodzież nie biorąca udziału w quizie mogła za darmo korzystać dmuchanego placu zabaw i spróbować swoich sił w paintballu.

W czasie trwania imprezy kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie, Mateusz Sobieszczuk wręczył dyplomy i gadżety opiekunom i wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego i literackiego, które odbyły się w ramach obchodów Roku Kopernika. Laureaci konkursów między szkolnych poza dyplomami i pamiątkami przygotowanymi przez Urząd Miejski w Pieniężnie otrzymali nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa w postaci odtwarzaczy mp3.

Wszystkie prace, zarówno plastyczne jak i literackie można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Ratuszu Staromiejskim, wraz z wystawą fotografii nawiązujących do epizodów z życia Mikołaja Kopernika.

Organizatorami imprezy była: Gmina Pieniężno i MDK z Pieniężna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages