środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Razem na dobre i na złe. Złote i diamentowe gody

2013-06-17 11:11:06 (ost. akt: 2013-06-17 13:48:43)
W gronie Jubilatów znaleźli się: Maria i Józef Golańscy, Marianna i Adam Gołębiewscy, Irena i Stanisław Jastrzębscy, Eugenia i Michał Kich, Teresa i Stanisław Palczewscy, Krystyna i Piotr Szewczykowie, Emilia i Piotr Szweda oraz Władysława i Bolesław Zach

W gronie Jubilatów znaleźli się: Maria i Józef Golańscy, Marianna i Adam Gołębiewscy, Irena i Stanisław Jastrzębscy, Eugenia i Michał Kich, Teresa i Stanisław Palczewscy, Krystyna i Piotr Szewczykowie, Emilia i Piotr Szweda oraz Władysława i Bolesław Zach

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W maju, miesiącu zwanym „miesiącem miłości”, osiem par z gminy Pieniężno otrzymało prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Siedem par świętowało złote gody, jedna z par diamentowe gody.

W gronie jubilatów znaleźli się: Maria i Józef Golańscy, Marianna i Adam Gołębiewscy, Irena i Stanisław Jastrzębscy, Eugenia i Michał Kich, Teresa i Stanisław Palczewscy, Krystyna i Piotr Szewczykowie, Emilia i Piotr Szweda oraz Władysława i Bolesław Zacharz.

Maria i Józef Golańscy na teren gminy przybyli w 1961 r. z gminy Płoskinia, pracowali zawodowo w Zakładzie Rolnym, doczekali się 5 dzieci, 7 wnuków i 3 prawnucząt. Pani Maria doświadczyła ciężkiego przeżycia w dzieciństwie, gdyż jako 8-latka została wywieziona wraz z rodziną na Sybir.

Marianna i Adam Gołębiewscy obchodzili diamentowe gody. Pan Adam wraz z rodziną na teren gminy Pieniężno przybył w 1947 r., zaś Pani Marianna w 1952 r. z Szemplina Wielkiego. Prowadzili własne gospodarstwo rolne, doczekali się 5 dzieci, 11 wnuków i 4 prawnucząt.

Pan Stanisław Jastrzębski przybył na teren gminy Pieniężno w 1953 r. z Siedlec. Pani Irena w 1947 roku z Jarosławia. Oboje pracowali zawodowo jako nauczyciele w szkole podstawowej. Pani Irena była radną Gromadzkiej Rady Narodowej w Plutach, pan Stanisław przez dwie kadencje radnym Rady Miejskiej w Pieniężnie. Państwo Jastrzębscy doczekali się 2 dzieci, 4 wnucząt i 1 prawnuka.

Eugenia i Michał Kich na teren gminy Pieniężno przybyli w 1947 r. w ramach akcji „Wisła”. Pan Michał pochodzi z Wierzbicy, pani Eugenia z Krowicy Samej. Pan Michał w latach 1965–1967 pełnił funkcję przewodniczącego Gromadzkiej Rady Narodowej w Woli Lipowskiej. Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, doczekali się 6 dzieci i 8 wnuków.

Pan Stanisław Palczewski na tereny gminy Pieniężno wraz z rodziną przybył z Wileńszczyzny w 1946 r. Pracował zawodowo w POM. Społecznie udzielał się w OSP i klubie wędkarskim. Pani Teresa w latach 50. przybyła z Białostocczyzny. Pracowała zawodowo w Gminnej Spółdzielni SCh.

Krystyna i Piotr Szewczyk na teren gminy Pieniężno przybyli w ramach akcji „Wisła”. Pan Piotr w 1947, pani Krystyna dopiero w 1950 r., w okresie późniejszych przesiedleń mniejszości ukraińskiej na tereny północnej Polski. Prowadzili własne gospodarstwo rolne. Pan Piotr był radnym Gromadzkiej Rady Narodowej w Pakoszach. Doczekali się 4 dzieci i 7 wnucząt.

Emilia i Piotr Szweda w 1947 r. przybyli na teren naszej gminy z Jasła. Pani Emilia zajmowała się wychowaniem 5 dzieci i prowadzeniem gospodarstwa domowego. Pan Piotr pracował zawodowo w Przedsiębiorstwie Wodociągów Miejskich. Doczekali się 3 wnucząt.

Pani Władysława Zarzach wraz z rodziną przybyła na teren gminy Pieniężno jako repatriantka z Białorusi w 1957r. Pan Bolesław przybył w 1955 r. z Kielecczyzny. Oboje pracowali zawodowo w Zakładzie Rolnym. Wychowali 3 dzieci i doczekali się 6 wnucząt i prawnuka.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #1116194 | 83.9.*.* 17 cze 2013 17:13

  Moja Mama kończy:90-lat , ale już Taty nie ma 15-lat!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. MIK #1115946 | 195.206.*.* 17 cze 2013 13:42

  Najlepszego! :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages