środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

„Rodzina to my”. Festyn rodzinny

2013-06-21 14:54:38 (ost. akt: 2013-06-24 09:37:19)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

15 czerwca w Szkole Podstawowej w Pieniężnie odbył się Festyn Rodzinny, któremu przyświecało hasło: „ Rodzina to my ”.

Uroczystość otworzyła przewodnicząca Rady Rodziców Bożena Lewandowska wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Robertem Słoniną. Następnie głos zabrał Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, podkreślając fundamentalne znaczenie rodziny w społeczeństwie.

Występy rozpoczął program artystyczny z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Heleny Frankowskiej. Pięknej recytacji towarzyszyły wzruszające piosenki wykonane przez „Muzyczne dzieciaki”. Następnie publiczności zaprezentowała się taneczna grupa pierwszoklasistów.

Z dużym zaangażowaniem rodzice wspólnie z dziećmi zatańczyli integrujący taniec belgijski. Nad całością czuwał animator, który zapraszał do wspólnej zabawy. Licznie zebraną publiczność bawiły występy uczniów z klas I – III.

W międzyczasie trwał Konkurs Kulinarny na Najsmaczniejsze Ciasto wypiekane przez rodziców oraz Konkurs Wiedzy o Regionie. Zwycięskim ciastem regionalnym był piernik warmiński wykonany przez Grażynę Butkiewicz. Natomiast w konkursie wiedzy zwyciężył trzyosobowy rodzinny zespół państwa Markiewiczów.

Podczas Festynu można było uczestniczyć w konkurencjach sportowych prowadzonych przez nauczycieli Roberta Trzebińskiego i Ireneusza Turczyka.
Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i Annę Szniggenberg. Dochód ze sprzedaży fantów przeznaczono na zakup sztandaru szkoły, która w tym roku będzie przyjmie imię „Ziemi warmińskiej”.

Dzieci oblegały punkt malowania twarzy prowadzony przez Małgorzatę Czaplińską. Zapraszało stoisko informacyjne Elżbiety Ciechanowicz „Postaw na rodzinę”.
Dużą atrakcją był poczęstunek dla wszystkich chętnych. Do degustacji zapraszały bogato zastawione stoły z przepysznymi ciastami, owocami, napojami, kawą oraz herbatą. Głodni mogli spróbować również kiełbaski z grilla.

Całej imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda i prawdziwie rodzinna atmosfera. Spotkania tego typu służą wzajemnemu poznaniu się i tworzeniu dobrej atmosfery do współpracy. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa ze strony rodziców.

Festyn został zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców i przy współpracy nauczycieli i pracowników szkoły oraz Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo dla Warmii.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages