środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, GawłaPomóżmy Ali wygrać z chorobą

2013-06-26 14:09:20 (ost. akt: 2013-06-26 14:16:31)

Dziewczynka ma 9 lat. Choruje na ostrą anemię aplastyczną

Dziewczynka ma 9 lat. Choruje na ostrą anemię aplastyczną

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne5 lipca o godz. 18.00 w Pieniężnie w Domu Samopomocy "Bajka" odbędzie się kolejny koncert na rzecz chorej Alicji. 

Podczas koncertu zagrają lokalne zespoły i wokaliści, a także uczestniczki programu "Bitwa na Głosy" z Elbląga.

W programie imprezy, którą poprowadzi Arkadiusz Sytczyk. Jest też licytacja płyt z autografami zespołów Enej i Akcent, rękodzieł podarowanych przez artystów z okolic Pieniężna, bonów na usługi fryzjerskie, biletów na spływ kajakowy, rejs po Kanale Elbląskim, biletu wstępu do olsztyńskiego parku linowego.

Pomóżmy Ali:
Kiedy Alicja pod koniec 2012 roku zachorowała na niewydolność wątroby rodzina nie zdawała sobie jeszcze sprawy jak ciężkie mogą być konsekwencje. Kiedy po intensywnym leczeniu wypisano ją do domu, odetchnęli z ulgą. Niestety w domu Alicja była tylko kilka tygodni, na kontrolnej wizycie w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie okazało się, że coś jest nie tak. Badania wykazały, że doszło do aplazji szpiku. Szpik przestał działać, co w przypadku nie podjęcia leczenia doprowadziłoby do śmierci dziecka. Alicja przebywa obecnie w Gdańsku w Klinice Hematologii i Transplantologii, leży w izolatce. Sala jałowa jest konieczna, bo dziewczynka jak wszyscy chorzy na ostrą anemię aplastyczną, nie ma naturalnej odporności organizmu i należy zachować ścisły reżim sanitarny. Wiadomo już, że leczenie farmakologiczne nie przyniosło pozytywnego efektu. Na początku czerwca Alicja dostała list z Poltransplantu, wciągnięto ją na listę osób oczekujących na przeszczep szpiku. Znalezienie odpowiedniego dawcy to teraz jedyna nadzieja. Jednakże aby Alicja mogła wrócić do domu konieczny jest jego remont, bo dziecko musi mieć swój odrębny pokój i własną łazienkę. Matka dziecka sama nie byłaby w stanie podołać tak dużemu przedsięwzięciu. Pierwsze pomogły kuzynki, które zorganizowały zbiórki w pracy i wśród znajomych. W akcję pomocy zaangażował się bardzo ksiądz proboszcz z Dębowca, przeprowadził zbiórki w Lelkowie i Pieniężnie. W swoich parafiach zbierali także inni księża z naszej okolicy. Przeprowadzono też akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Pieniężnie i w Braniewie. Pomagała rodzina, znajomi, nauczyciele i wielu innych przedstawicieli lokalnej społeczności. Było to naprawdę duże wsparcie dla pani Doroty Woźnej, która wtedy zupełnie nie miała pieniędzy. Alicję wychowuje samotnie i pobiera jedynie niewielki zasiłek chorobowy (pracowała tylko na część etatu) i zasiłek dla samotnej matki.

W międzyczasie pani Dorota zwróciła się o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelkowie i do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obie instytucje pomogą w miarę swoich możliwości. Dotychczas zebrane środki mogą się jednak okazać kwotą niewystarczającą, tym bardziej, że Alicja kiedy jest w gorszej kondycji żywiona jest pozajelitowo, a jedyne pokarmy które wtedy przyjmuje to specjalne kaszki, które trzeba kupić samodzielnie, a pani Dorota jest w coraz trudniejszym położeniu, niedługo wyczerpie jej się limit zwolnienia chorobowego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Beata Jarosz #1132619 | 83.29.*.* 3 lip 2013 15:33

  w dalszym ciągu zakrętki przynosimy na ulicę Moniuszki 22 - budynek gimnazjum nr. 2 . Pomagają nam min. P.Charzyński który zakrętki z segregacji przeznacza na ten cel , przekazano nam zakrętki z sobotnich Dni Braniewa - 240 kg za co dziękujejmy dla MPEC Braniewo i ZUO Elbląg. Żeby zorganizować odbiór zakrętek musi ich być dużo , za transport nie płacimy , Jasiowi przekazaliśmy 1281,50zł. Teraz pomagamy Ali , zachęcamy do przynoszenia, zbierania zakrętek . 696 082 295 mój numer telefonu

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Jakuba #1126331 | 81.15.*.* 26 cze 2013 21:29

  Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie 34 1020 1752 0000 0202 0164 6603 PKO BP tytułem/dopisek "dla Alicji Woźnej" Zapraszamy też na koncert, będzie można wziąć udział w licytacji, albo kupić cegiełkę. W kilku sklepach (w Pieniężnie, w Lelkowie i w Płoskini) będą też stały puszki na datki. Zbiórka jest legalna, Stwarzyszenie posiada zgodę starosty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jakub #1126262 | 82.177.*.* 26 cze 2013 20:31

  Do Tych nizej. Sram na to kto prowadzi tą zbiorke. Interesuje mnie tylko i wylacznie to gdzie mozna wplacic pieniadze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. B.Jarosz #1126151 | 46.170.*.* 26 cze 2013 18:54

  Można dla Ali wpłacić darowiznę poprzez właśnie wpłatę na konto w/w stowarzyszenia z adnotacją że wpłata dotyczy Ali - wtedy mają Państwo możliwość monitorowania że pieniążki poszły na ten konkretny cel -oczywiście nie sugeruje że Pomocna Dłoń zrobi coś nie tak jak trzeba. Po prostu jedna z osób powiedziała mi ostatnio, że dużo złego dzieje się wśród NGO w Polsce, że koszty, fikcja, że rzeczywiście małe kwoty wpływają na konretną pomoc. tAKIE jest prawo - darczyńca ma prawo skontrolować sposób wydatkowania. Wpłacając darowiznę przelewem i to bezwzględny wymóg do kwoty ok. 4000 zł. nie zapłacą Państwo ani Mama dziewczynki podatku. dodatkowo mają wtedy Państwo możliwość odliczenia do 6 % od dochodu w zeznaniu rocznym za rok 2013. Może to i absurd dla wielu co piszę , ale spotykam się z opinią że tylko 1 % podatku może komuś pomóc. Absolutnie - jeśli ktoś ma taką możliwość i chce to zrobić , pomóc finansowo niech zrobi to w ten sposób. Zbieramy dla Ali zakrętki , wymaga to olbrzymiej mobilizacji i promocji , dla Jasia zebraliśmy ponad 2 tony x 55 groszy za kg dało kwotę blisko 1280zł. Wyobrażacie sobie ile było to worków ??? masa . Wiem że kwota mała , ale tak naprawdę zakrętki się przewalają w koszach , zbieraliśmy około 2 miesięcy , firma jest z Gronowa, sądzę że przyjedzie po raz kolejny . Ja ze swojej strony zobowiązuję się do koordynowania akcji , wysłania transportu . Jeśli ktoś zbiera w gminach proszę o informacje , mogę zabierać do Braniewa w jedno miejsce żeby łatwiej było zorganizować transport. Można w ten sposób też jakieś pieniadze zorganizować mój telefon 696 082 295 meil b.jarosz31@gmail.com

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. znajoma #1126005 | 83.11.*.* 26 cze 2013 16:29

   jak to często bywa, wiadomość na Braniewiaku jest niepełna - Zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej i Długotrwale Unieruchomionych "Pomocna Dłoń" w Braniewie

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages