środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Koncert zespołu Pro Musica Antiqua w Pieniężnie.

2013-07-19 11:52:40 (ost. akt: 2013-07-19 12:00:46)
 Podczas koncertu zespół Pro Musica Antiqua zaprezentował wiele najbardziej wartościowych i znanych utworów stworzonych przez dawnych i współczesnych kompozytorów

Podczas koncertu zespół Pro Musica Antiqua zaprezentował wiele najbardziej wartościowych i znanych utworów stworzonych przez dawnych i współczesnych kompozytorów

Autor zdjęcia: Archiwum Urzedu Miejskiego

Dnia 14 lipca w Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie odbył się uroczysty koncert muzyczny zespołu Pro Musica Antiqua w ramach „Dorocznego spotkania Misjonarzy Werbistów i Misjonarek Sióstr Służebnic Ducha Świętego”.

Koncert pod patronatem burmistrza Kazimierza Kiejdo. W tym szczególnym dniu głównym punktem była msza święta celebrowana przez o. Stefana Wrosz. Podczas koncertu zespół Pro Musica Antiqua zaprezentował wiele najbardziej wartościowych i znanych utworów stworzonych przez dawnych i współczesnych kompozytorów. Liderem a jednocześnie menedżerem i dyrektorem zespołu jest prof. Leszek Szarzyński.

Muzyka, która została zaprezentowana przez profesjonalizm muzyków, różnorodność instrumentalną wzbogaconą występami wokalnymi była wielką ucztą duchową, która przeniosła słuchaczy w świat minionych epok.

W ich repertuarze przedstawione były utwory od renesansu do współczesności m.in. J.S.Bacha, A.Vivaldiego, St.Moniuszki i wielu innych.

Zespół składa się z: p.Leszka Sarzyńskiego – flet, p.Jerzego Szafrańskiego- obój, p. Romana Kuźniak- fagot, p. Kaori Okuzumi z Japonii – fortepian, p. Agnieszki Dziewulskiej-Pawłowskiej- mezzosopran, p. Józefa Frankstein- bas-baryton.

Zespół muzyków realizuje program Koncertów Letnich pod hasłem „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur”, która na stałe wpisała się w kalendarium imprez Pieniężna.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jajaja #1147572 | 88.220.*.* 19 lip 2013 18:17

  braniewiak.pl jest naprawdę szybki... :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Assasaj #1147272 | 37.128.*.* 19 lip 2013 14:01

  Wiadomość rewelacyjna :)Zwłaszcza to, że koncert odbył się kilka dni wstecz.... Gratuluję refleksu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages