środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Festyn kulinarno-kulturowy w Galinach

2013-07-29 10:40:51 (ost. akt: 2013-07-29 14:35:23)
Kulminacyjnym punktem festynu był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z mąki oraz na najlepszą potrawę z ziemniaków

Kulminacyjnym punktem festynu był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z mąki oraz na najlepszą potrawę z ziemniaków

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

27 lipca gmina Pieniężno uczestniczyła w festynie kulinarno-kulturowym w Galinach.

W festynie udział brały trzy państwa Rosja -reprezentowana przez Kaliningradzki Instytut Doskonalenia Kadr Agrobiznesu oraz Rosyjski Uniwersytet Rolnictwa im. Immanuela Kanta, Polska- Warmińsko–Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Litwa- reprezentowana przez Kłajpedzki Uniwersytet Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Głównym celem imprezy było zwiększenie standardu życia mieszkańców obszarów wiejskich.

Ze strony polskiej zaangażowanych było pięć powiatów przygranicznych: Braniewo, Bartoszyce, Kętrzyn, Węgorzewo i Gołdap.

Gminę Pieniężno reprezentował zespół muzyczny Harazd, lokalny rzeźbiarz Aleksander Machnowski, Halina Smyk- kulinaria, Seminarium Duchowne Księży Werbistów oraz pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie.

Za sprawą skocznych melodii folk-rocku ukraińskiego, zespół Harazd porwał publiczność festynu do zabawy. Dużym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszyły się rzeźby oraz ciasta. Zdjęcia dawnego Mehlsack, ulotki, foldery oraz Informator Pieniężeński sprawił, iż goście festynu poznali najciekawsze walory przyrodnicze oraz architekturę naszego miasteczka.

Kulminacyjnym punktem festynu był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z mąki oraz na najlepszą potrawę z ziemniaków. W komisji oceniającej konkurs byli: dr Grzegorz Russak, Joanna Wrzosek-Dziemidowicz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Darius Burgis z Litwy, Violetta Rutkowska z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Olsztynie oraz Grażyna Ławrynowicz z Obiektu Turystyki Wiejskiej „Mimoza”.

Poprzez udział w imprezie trzech kultur staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia i mamy nadzieję, że udało nam się zaprosić gości do Pieniężna co przełoży się w przyszłości na zwiększony ruch turystyczny i co za tym idzie rozwój infrastruktury turystycznej dającej miejsca pracy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ktoś #1158095 | 83.11.*.* 31 lip 2013 22:02

  a "rrr" radzę przeanalizować znaczenie słowa "kultowy"

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zwykły czlowiek #1157405 | 83.11.*.* 31 lip 2013 09:38

  Ależ kogoś boli, że coś fajnego się dzieje, co? Jak to możliwe, że można coś zaprezentować, pochwalić się. Trzeba przyczepić się choćby określeń. Dobrze, że frustracja nie boli- zamiast dróg budowalibyśmy szpitale!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. rrr #1157181 | 89.229.*.* 30 lip 2013 22:48

  kulinarno-KULTUROWY??? Ktoś analizował podczas tego festynu znaczenie przemian kulturowych? A może ten festyn sam w sobie niósł jakąś kulturową rewolucję? Jeśli tak, to odtąd będzie dla mnie kultowy :) :) organizatorom radzę przeanalizowanie znaczenia słowa "kulturowy".

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages