Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Orlik- Sportowa Wizytówka Naszej Gminy

2013-08-23 13:39:25 (ost. akt: 2013-08-23 13:56:17)
 Wiele uśmiechu na twarzach wywołały komiczne upadki na murawę boiska związane z drużynowym przeciąganiem liny

Wiele uśmiechu na twarzach wywołały komiczne upadki na murawę boiska związane z drużynowym przeciąganiem liny

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu- to wszystko należy do cnót sportowca.”

Za sprawą regularnie odbywających się wakacyjnych zajęć na kompleksie boisk sportowych Orlik, animatorzy sportu, a także pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie promują aktywność fizyczną wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Tym samym dążą do wykreowania sportowych postaw, zasad rywalizacji fair play oraz wykształcenia nawyku do uprawiania sportu w wolnym czasie.

Przywołana sentencja doskonale odzwierciedla zalety jakimi 22 sierpnia charakteryzowała się ostatnia już przed rozpoczęciem roku szkolnego wspólna zabawa na ulubionym boisku w Pieniężnie. Przygoda ze sportem, którą przeżywały licznie przybyłe dzieci, zachęcała szerokim wachlarzem oferowanych gier i zabaw. W harmonogram Orlika na stałe wpisały się lubiane przez wszystkich konkurencje, takie jak: strzał do bramki, rzut do celu, wakacyjne narty, slalom, malowanie kredą, czy utożsamianie się z najpopularniejszymi postaciami z bajek za sprawą zdobnictwa twarzy.

Głównym profilem zajęć rekreacyjnych był jednak dobry humor i radosna zabawa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zagwarantowano kolejne nowości, które cieszyły się ogromnym uznaniem wśród sportowych maluchów. Wiele uśmiechu na twarzach wywołały komiczne upadki na murawę boiska związane z drużynowym przeciąganiem liny, przelewanie wody, jak również wcielanie się w światowej sławy modelów i modelki podczas biegu z woreczkami na głowie. Był czas na wykazanie sprytu, wytrwałości oraz szybkości dzięki poszukiwaniu ukrytych przedmiotów na terenie Orlika, grupowym skokom przez skakankę, zakreślaniu numerków, a także tajemniczemu pudełku zadań. Dzieci nie mogły narzekać na nudę, ponieważ każdy odnalazł swoje ulubione zajęcie. Nie zapomniano przy tym o: przyjaźni, koleżeństwie, tolerancji, wyrozumiałości, współdziałaniu, pracy w grupie oraz sprawiedliwości.

Jak zwykle i tym razem nie zawiodły mamy i tatusiowie, którzy energicznie wspierali swoje pociechy okrzykami i oklaskami. Służyli również pomocą w najbardziej skomplikowanych zadaniach, co przyczyniło się do pogłębienia więzi nie tylko przyjaźni, ale i więzi rodzinnych.

Dla wszystkich sportowców przygotowano dyplomy, słodkie upominki, jak również nagrody specjalne.

Szczególne podziękowania należy skierować w stronę dzieci, które towarzyszyły nam podczas wszystkich zaaranżowanych zajęć na Orliku.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku zainspirujemy nowe osoby do odkrywania w sobie umiejętności, zdolności oraz pasji sportowych. Dzięki zdobytym doświadczeniom dołożymy wszelkich starań by jeszcze bardziej uatrakcyjnić czas wakacji. Rozbudowa kompleksu boisk sportowych Orlik o boisko do sqosha, skatepark czy boisko do siatkówki plażowej, pozwoli nam dotrzeć razem z wami do kolejnych dyscyplin, nieznanych dotychczas wśród naszej społeczności.


Chcąc by kultura fizyczna w gminie Pieniężno przeżywała swój rozkwit zachęcamy do codziennego odwiedzania Orlika.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nieznajomy #1188386 | 178.36.*.* 2 wrz 2013 22:28

  Wszystko ładnie ,l pięknie tylko czemu orlik w wakacje otwarty jest miedzy 15- a 19 i "basta" to ludzkie pojęcie przechodzi . sry no ba brak kasy na osoby tam pracujące no tak to na hu... ten orlik powstał ????

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ratownik alkoholik #1179821 | 178.36.*.* 24 sie 2013 14:56

  kaczor pusc !!!! daj dzieciom sie pobawic

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. LiLi #1179070 | 80.52.*.* 23 sie 2013 14:10

  Kaczor!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages