środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zakup Motopompy Pożarniczej

2013-08-27 10:49:06 (ost. akt: 2013-08-27 10:50:37)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

„Strażak Ochotnik: osoba, która nie zważając na pogodę, humor i inne przypadłości biegnie co sił by ratować życie i mienie innych.”

Z profesją strażaka wiąże się wysokie ryzyko. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Nie ulega wątpliwości, by stanąć do pracy w obliczu zagrożenia klęski wywołanej żywiołem ognia trzeba odznaczać się sprawnością, determinacją i odwagą. Nie od dziś wiadomo, iż poczynania na rzecz przezwyciężenia przeciwności losu usprawniają nowinki w dziedzinie technologii.

Od dnia 24 sierpnia pracę Ochotniczej Straży Pożarnej w Plutach wspomagać będzie nowo zakupiony sprzęt. Całkowita wartość motopompy pożarniczej „Tohatsu VC 72 AS” wyniosła 30 218, 40 zł, z czego 20 218,40 zł pochodziło ze środków Urzędu Miejskiego w Pieniężnie, a 10 000 zł z dofinansowania Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP ze Środków FOŚiGW w Olsztynie.

Inwestycja przyczyni się do sprawniejszego niesienia pomocy na rzecz społeczności gminy Pieniężno. Zmotywuje kolejnych ochotników do powiększenia szeregów naszych miejscowych bohaterów. Zwycięstwa nad wielorakimi żywiołami, usuwanie skutków wypadków, ratowanie życia, dobytku i dóbr kultury wzbudzą zaufanie oraz szacunek do naszych ochotników.

W ramach wdzięczności za wspieranie wysiłków związanych z podnoszeniem bezpieczeństwa w Gminie Pieniężno, strażacy zaprosili Burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo na wspólny poczęstunek przygotowany przez miejscowe gospodynie. Uroczystość odbyła się pod nowo wybudowaną wiatą na terenie OSP w Plutach. Zadaszenie zostało wzbogacone o artystyczne wykończenia tematycznych rzeźb wykonanych przez lokalnego rzeźbiarza Aleksandra Machnowskiego. Spotkanie przebywało w sympatycznej atmosferze, a uwieńczeniem dnia były pamiątkowe zdjęcia pod figurą mężnego patrona strażaków, św. Floriana.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages