Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Bogactwo pieniężeńskiej kuchni wyróżnione

2013-08-29 14:14:26 (ost. akt: 2013-08-29 14:15:41)

Halina Smyk z dumą i radością prezentowała bogactwo pieniężeńskiej kuchni za sprawą rozchwytywanego tortu makowego, jak również wybornej nalewki orzechowej „orzechówka”

Halina Smyk z dumą i radością prezentowała bogactwo pieniężeńskiej kuchni za sprawą rozchwytywanego tortu makowego, jak również wybornej nalewki orzechowej „orzechówka”

Autor zdjęcia: Archiwum UG Pieniężno

„Grunt to się nie poddawać... nikt nie musi wiedzieć, jak wiele potraw poszło z dymem, ile uparcie nie chce wyjść... wystarczy, że nauczysz się tej jednej, którą nazwiesz swoją specjalnością...”

25 sierpnia ulica Powstańców Warszawy w Lidzbarku Warmińskim zachwycała przechodniów obfitością niebywałych zapachów oraz unikatowych smaków, jedynych w swoim rodzaju produktów startujących w II Edycji Regionalnego Finału Konkursu „Smak Warmii, Mazur i Powiśla”.

Mieszkanka Pieniężna, a za razem laureatka ubiegłorocznych zmagań Halina Smyk z dumą i radością prezentowała bogactwo pieniężeńskiej kuchni za sprawą rozchwytywanego tortu makowego, jak również wybornej nalewki orzechowej „orzechówka”.

W rywalizacji o tytuł najlepszego regionalnego produktu żywnościowego w kategoriach: produkt regionalny pochodzenia roślinnego, regionalne napoje alkoholowe, wystartowało ponad 40 produktów reprezentowanych przez przedsiębiorców, rzemieślników, osoby fizyczne, gospodarstwa agroturystyczne, szkoły oraz koła gospodyń wiejskich.

Pomimo współzawodnictwa podczas konkursu panowała atmosfera charakterystyczna dla typowej biesiady. Zawodnicy kosztowali smakołyków swoich rywali nie szczędząc komplementów i podziwu. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem. Doskonałe, naturalne składniki starannie przygotowanych produktów syciły podniebienia jury, a stoły prezentacyjne zachwycały oko bogactwem dekoracji.

Podsumowaniem uroczystości był moment wręczenia nagród wyłonionym zwycięzcom. Trud, pasja oraz serce włożone w przygotowanie przepysznego deseru oraz mocnego trunku, naszej reprezentantki Haliny Smyk zostały podwójnie wyróżnione. Receptura pieniężeńskiego tortu makowego została nagrodzona III miejscem w kategorii produkt regionalny pochodzenia roślinnego. Orzechówka nie pozostała bez sukcesu zajmując III miejsce w kategorii najlepszy regionalny napój alkoholowy.

UG Pieniężno

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. katechenka #1184384 | 81.190.*.* 29 sie 2013 15:49

    pienężno moje miasto umiłowane z lat dziecięcych, ja i moi przyjaciele biegaliśmy po pieniężnejskich łąkach zroszonych poranna rosą kiedy ranne wstają zorza, a najpiękniejsze wspomnienia to te łąki umajone górki i pagórki zielone, a w zimowym krajobrazie hop na sanki w mym obrazie było pięknie doskonale, gdzie te chwile gdzie pejzaże, wnet za chlebem sie przeniosłam do stolicy województwa moi mili i kochani , lecz wam powiem coś w sekrecie w głębi duszy mej jest pustka. Obraz mych dziecięcych lat przed oczyma ciągle mam, lecz mój pan tak pokierował i w kariery stronę podał, dziś co żyw dziękuję jemu ,że zaszczytów tyle dodał, wśród ludnośći mam ważenie i w hierarchi poważanie wszyscy z wielką czcią, zaszczytę poważają mnie, kobietę która rodem jest z pienięzna lecz kariera jak ze śląska, jak z żurnala albo vogla nie wspominam już o googlach, zatem wszyscy moi mili moi drodzy i kochani razem weźmy sie do pracy by wychować nasze dziatki, nasze dziatki sól tej ziemi no i przyszłość w tym wyrazie kryje sie czar wielki jak to mówią wieki całe chwalcie stwórcę nad stwórcami. a na koniec mej poezji pragne złożyc wielkie dzięki całej wielkiej mej rodzinie w duchu świętym nierozłącznie w jedność ducha połączeni, a na konie moi mili życzę 100 lat zdrowia chwili pięknej i radosnej radosnej aby kurki dobrze niosły, a krówka mleczka dała no a kózka nie skakała, aby w tym dzisiejszym świeci miłość tylko wszędzie była aby oczom wam kochani trzeżwo spojrzeć pozwoliła na te kwiaty na te drzewa, skałki plaże i strumyki, które zdają niemo wołąć chwalcie stwórcę ponad wieki

    Ocena komentarza: warty uwagi (40) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages