Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dożynki Parafialne w Radziejewie

2013-09-23 12:58:10 (ost. akt: 2013-09-23 13:01:49)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

„Wam w szczególny sposób powierzył stwórca wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie by były dla wszystkich pokarmem.” Dnia 22 września, przed południem, dzwony wieży Kościoła p.w. św. Antoniego Opata w Radziejewie w sposób uroczysty zaprosiły mieszkańców wsi na niedzielną mszę świętą.

Tego dnia do miejscowości przyjechało wielu zaproszonych gości.

Mszę św. dożynkową celebrował ks. Dziekan Leszek Wojton. Do świątyni zaproszono gospodarzy niosących symbole trudu prac polowych. Wśród nich pojawił się wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców sołectwa Posady, a także wieniec dożynkowy z Radziejewa. W darze ołtarza przedstawiciele wsi złożyli chleb, miód, jajka, owoce, warzywa i kwiaty. Dziękczynnej części święta towarzyszyły utwory religijne wykonane przez Zespół Muzyczny z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie „W drodze”.

Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo wraz ze Starostami Dożynek Elżbietą i Kazimierzem Gołębiewskimi przekazał wszystkim uczestnikom uroczystosci bochen dożynkowego chleba, upieczony z tegorocznego ziarna.

Następnie zebrani udali się w kierunku świetlicy wiejskiej, gdzie czekał na nich występ artystyczny, pn. „Gumi miś”, przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lechowie oraz młodzież gimnazjalną. O przygotowanie ochotników do występu zadbała Agnieszka Szczepłocka.

W trakcie spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny ogłoszony w ramach projektu, finansowanego przez Urząd Miejski w Pieniężnie, pn. „Mikołaj Kopernik na dożynkach w Radziejewie”. Nagrodę główną otrzymała mieszkanka Radziejewa Weronika Nahańska. Pozostali uczestnicy, również nie pozostali bez atrakcyjnych upominków.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na obiad, na którym nie zabrakło doskonale przyrządzonej dziczyzny. Podczas dalszej części imprezy odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Genewa”.

Najmłodsi bawili się na dmuchanym placu zabaw. Atrakcję zagwarantował Kamil Myszka we współpracy z Kierownikiem Wydziału Inwestycji i Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie Mateuszem Sobieszczuk.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages