Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Piotrowcu

2013-11-04 14:31:34 (ost. akt: 2013-11-04 14:52:41)
Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo

Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W Szkole Podstawowej w Piotrowcu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na ten szczególny moment pierwszoklasiści czekali z niecierpliwością. Oznacza on bowiem oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej.

Akademia rozpoczęła się od powitania gości – pani Dyrektor Zofii Podleckiej, Burmistrza Pieniężna pana Kazimierza Kiejdo, rodziców, dziadków przybyłych na uroczystość pasowania, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrowcu.

W dalszej części pierwszoklasiści wraz z grupą przedszkolną zaprezentowali program artystyczny po którym odbyła się część oficjalna. Wszyscy uczniowie w skupieniu ślubowali „ być pilnymi i wzorowymi uczniami", należycie wypełniać obowiązki ucznia, pomagać słabszym i młodszym od siebie. Ceremonii pasowania na uczniów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pieniężno pan Kazimierz Kiejdo.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Uśmiechnięci pierwszoklasiści, starszaki i przedszkolaki przyjęli życzenia i upominki od pani dyrektor Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy pierwszej oraz grupy przedszkolnej wraz z wychowawczyniami: Mirosławą Biłas i Krystyną Kruba, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na „słodki poczęstunek’’ przygotowany przez rodziców.

Oprac: K. Kruba, M. Biłas
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aura #1240378 | 195.136.*.* 9 lis 2013 11:36

    To gdzie gospodarz uroczystości,jak wszyscy byli zaproszeni?Pierwszaki pasowane przez przedstawiciela władzy samorządowej,to w końcu jaka była rola dyrektora przy tak bardzo ważnej chwili dla uczniów.Co najmniej dziwne , ale i smutne.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages