Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Pokaz kulinarny Kółka Gastronomicznego „Rarytas” z Pieniężna w Elblągu

2013-11-22 12:18:04 (ost. akt: 2013-11-22 13:59:07)
Produkty regionalne były oceniane w kilku kategoriach

Produkty regionalne były oceniane w kilku kategoriach

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów9 listopada 2013 roku odbyła się VIII edycja konkursu „Smaki Warmii Mazur i Powiśla na stołach Europy”.
Celem konkursu było zebranie unikatowych przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich województwa warmińsko-mazurskiego oraz promocja jedynych w swoim rodzaju produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Produkty regionalne były oceniane w kilku kategoriach. W Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu zgromadzili się producenci wędlin, członkinie kół gospodyń wiejskich, pszczelarze, osoby fizyczne oraz uczniowie z okolic Elbląga, Braniewa, Ostródy i Iławy. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje produkty i potrawy. Kolejny już raz Pieniężno brało udział w kulinarnych zmaganiach.


Nowością był udział Kółka Gastronomicznego „Rarytas”, działającego od września przy Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Pieniężnie, którego opiekunem jest p. Agnieszka Karwecka.

Ocenie jurorów zostały poddane następujące produkty: ”Dżem z czarnych jagód”- Emilia Karpińska, ”Buraki marynowane”- Sylwia Choszczyk, ”Musztarda z jabłek”- Agnieszka Karwecka, ”Goloneczka w galarecie”- Agnieszka Karwecka. Tym razem obyło się bez nagród, ale sam udział w finale subregionalnym był wyróżnieniem.

Organizatorem konkursu byli: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza oraz Centrum Informacji Europe Direct Olsztyn. Przysmaki oceniała komisja, której przewodniczył Igor Marek Hutnikiewicz, dyrektor Departamentu Polityki Jakości w Urzędzie Marszałkowskim.
A.KarweckaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. smakoszka #1251869 | 83.11.*.* 23 lis 2013 11:16

    Gratuluję! I pomysłu, i udziału w konkursie i odwagi, i chęci by COŚ dobrego robić z młodzieżą i dla młodzieży.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages