Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Marsz ulicami Pieniężna przeciwko przemocy

2013-12-13 12:10:15 (ost. akt: 2013-12-13 12:49:57)
Tego dnia w południe ulicami Pieniężna przeszło ponad 300 osób protestując przeciw przemocy

Tego dnia w południe ulicami Pieniężna przeszło ponad 300 osób protestując przeciw przemocy

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Wtorek (10 grudnia) w Pieniężnie przeobraził się w manifestację przeciwko przemocy w rodzinie. Tego dnia w południe ulicami Pieniężna przeszło ponad 300 osób protestując przeciw przemocy.

Wymarsz nastąpił o godzinie 12:00 z terenu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Orneckiej w stronę placu Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pieniężno w tym roku po raz pierwszy włączyło się do Ogólnoświatowej kampanii "Białej Wstążki", który będzie kontynuowany w następnych latach.

Akcja miała na celu wyraz sprzeciwu i uwrażliwienie społeczeństwa pieniężeńskiego na problemy przemocy w rodzinie. Ze względu na liczny udział w marszu dzieci i młodzieży ze Szkół z gminy Pieniężno działania miały charakter wychowawczy.

W manifestacji udział brał Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo oraz wielu samorządowców popierając tym samym ideę kampanii "Białej Wstążki". Uwieńczeniem pochodu było odsłuchanie hymnu przeciw przemocy ogólnopolskiej akcji „ Kocham – nie biję”.

Przemoc w rodzinie to jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszenie ich godności, nietykalność cielesną, wolność, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy u osób dotkniętych przemocą.

Organizatorami marszu był Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy wraz z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pieniężnie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages