środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Lechowo wyróżnione

2013-12-16 08:58:18 (ost. akt: 2013-12-16 09:41:09)

Autor zdjęcia: www.lechowianie.pl

Projekty Rady Sołeckiej w Lechowie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” zostały wyróżniane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej 
w Warszawie.

Działania Rady Sołeckiej w Lechowie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” to przykłady dobrych praktyk, które pokazują, jak – dzięki niewielkiemu wsparciu – można uzyskać długotrwałe efekty. Mamy nadzieję, że projekty realizowane w Lechowie będą wzorem dla wszystkich, którzy chcą zgłosić swój projekt do programu „Razem Możemy Więcej” – napisał na swojej stronie EFRWP.


Społecznicy z Lechowa swoim zaangażowaniem dowiedli, że działając razem można w małej miejscowości zrealizować duże zamierzenia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” kierowane przez Sołtysa Lechowa pana Bogdana Ponichterę w br zrealizowało dwa kolejne projekty:

Projekt pn. „Organizacja turnieju siatkarskiego pod nazwą „MAŁA SZKOŁA – DUŻY SUKCES” dedykowanego działalności wychowawczej, edukacyjnej i osiągnięciom sportowym nauczyciela Szkoły Podstawowej w Lechowie Jana Łuczkiewcza” - sfinansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach wspierania realizacji zadania publicznego na rozwój kultury fizycznej, propagowanie i promowanie aktywności fizycznej osób starszych w ramach projektów o zasięgu, co najmniej wojewódzkim.

Projekt pn. „Moja mała Ojczyzna, mój region - odkrywamy i poznajemy "Ukochaną Warmię Mikołaja Kopernika”, który był finansowany przez Gminę Pieniężno w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie edukacji, oświaty i wychowania - organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci młodzieży, połączonych z regionalizmem, znajomością miejsca, w którym mieszkamy.

Aktualnie w trakcie realizacji jest projekt pn. „Organizacja wiejskich spotkań teatralnych w Lechowie z udziałem dzieci i młodzieży pod nazwą „Mała scena – Duży teatr” - Projekt „Mała scena – Duży Teatr” - sfinansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach wspierania realizacji zadania publicznego wspieranie działań na rzecz edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk wiejskich. Ostatnim elementem realizacji tego projektu będzie przedstawienie jasełkowe przygotowywane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Lechowie pod kierunkiem nauczycieli.

Stowarzyszenie Przyjaciół Lechowa „Lechowianie” w br., podczas V Forum Organizacji Pozarządowych zajęło I miejsce w konkursie powiatowym na najaktywniejszą organizację pozarządową Powiatu Braniewskiego pod nazwą: „Aktywni i skuteczni”.

W 2012 roku Lechowo uzyskało tytuł Najfajniejszej Wsi Powiatu Braniewskiego w plebiscycie organizowanym przez IKAT Gazetę Braniewską.

Społeczność Lechowa, Stowarzyszenie „Lechowianie”, Rada Sołecka Lechowa, Szkoła Podstawowa w Lechowie swoim zaangażowaniem potwierdza, że przy wspólnym społecznym działaniu można naprawdę wiele osiągnąć.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages