Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Paczka Serca

2013-12-19 10:57:00 (ost. akt: 2013-12-19 11:55:49)
 Każda z naszych pociech miała okazję uścisnąć zmarzniętą dłoń swojego przyjaciela z Laponii

Każda z naszych pociech miała okazję uścisnąć zmarzniętą dłoń swojego przyjaciela z Laponii

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

„Świat staje się piękny w wymiarach serca”. W piątek (13 grudnia) próg Środowiskowego Domu Samopomocy „Bajka” w Pieniężnie przekroczył niezwykły, długo oczekiwany gość.

Święty Mikołaj, bo właśnie o nim mowa, szczerym uśmiechem gorąco powitał radosne dzieci. Każda z naszych pociech miała okazję uścisnąć zmarzniętą dłoń swojego przyjaciela z Laponii.

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina działające przy ŚDS „Bajka” w Pieniężnie podjęło się zadania zapakowania „paczki serca”. Za sprawą hojności darczyńców uzbierano około 5 000 zł wolnych datków.

W tym roku Święty Mikołaj miał ogromnie dużo pracy, bo w Pieniężnie grzecznych dzieci zgromadziło się bardzo wiele i wszystkie zasługiwały na prezenty. Miłymi niespodziankami obdarował 167 dzieci z wielodzietnych rodzin, znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Oczekiwanie na baśniowego sympatycznego grubaska w czerwonym stroju, umiliły gry, zabawy, tańce i konkurencje artystyczno – plastyczne przeprowadzone przez elfy, w które wcieliły się wolontariusze z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II. Radosny czas pozwolił na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego. Pani Agnieszka Szczepłocka i pani Anna Januszko zabrały obecne dzieci i ich rodziców w podróż pociągiem do różnych krajów Europy i świata.

Jako pierwszą stację wybrano Francję, gdzie nauczono się kroku kankana. W najodleglejszych zakątkach bawiono się przy kozaku, rock and roll-u, lambadzie, po czym w dyskotekowym rytmie powrócono do Pieniężna by przywitać Świętego Mikołaja.

Dzieci bardzo ucieszyły się z bogatych „paczek serca”. Wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych i ciepłych emocji oraz uśmiechów.

W imieniu Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina jeszcze raz dziękujemy, sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Pieniężnie, Świętemu Mikołajowi oraz wszystkim osobą które wspomogły potrzebujące rodziny.

Dzięki czwartej już akcji „paczki serca” wierzymy, że są ludzie, którzy chcą pomagać. Towarzyszy nam przekonanie że niezwykle potrzebna jest życzliwość ludzka, bo razem możemy zdziałać więcej. 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages