Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wigilia w Szkole Podstawowej w Pakoszach

2013-12-19 11:20:54 (ost. akt: 2013-12-19 12:27:53)
    W ten przedświąteczny czas, 16.12.2013 r.,  w Szkole Podstawowej w Pakoszach cała społeczność szkolna spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

W ten przedświąteczny czas, 16.12.2013 r., w Szkole Podstawowej w Pakoszach cała społeczność szkolna spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W przedświąteczny czas, w poniedziałek (16 grudnia), w Szkole Podstawowej w Pakoszach cała społeczność szkolna spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia.

Na uroczystość przybyli też zaproszeni goście: zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieniężnie - Krzysztof Kisiel, przewodnicząca Komisji Oświaty - Wanda Kuca, kierownik MDK w Pieniężnie - Tadeusz Kłębucki, prezes Zarządu Wodociągów i Kanalizacji w Pieniężnie - Adam Szeliga, ks. Parafii Długobór - Wiesław Grześkowiak, Sołtys wsi Pakosze i Brzostki - Władysław Piecha, pracownicy Straży Granicznej w Lelkowie - Justyna Makara i Bogumiła Konsalik, pracownik Fundacji ,, Stara Szkoła " - Iwona Nowakowska oraz wolontariusze z programu ,, Wolontariat Europejski"- Pietro Ferrera z Włoch, Melina Gomez Galindo z Hiszpanii, Julia Romaniuk z Ukrainy, Millicent Osei i Daniel Lezu z Gany.


Podczas akademii szkolnej dyrektor Szkoły Podstawowej w Pakoszach pani Urszula Chrościcka przywitała wszystkich serdecznie i złożyła świąteczne życzenia , przypominając jednocześnie całej społeczności , czym powinien być dla każdego człowieka ten magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Po tych ciepłych słowach uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Iwaszko przedstawili Jasełka, podczas których i publiczności udzielił się świąteczny nastrój, gdyż włączyła się ona do wspólnego kolędowania. Miłą niespodzianką uroczystości były kolędy śpiewane przez uczniów w języku włoskim i hiszpańskim, których nauczyli ich wolontariusze, a pani Iwona Nowakowska przedstawiła zadania i cele Fundacji ,, Sara Szkoła ” i wolontariatu europejskiego.


Miłym akcentem przedświątecznego spotkania był występ gości z Gany, Hiszpanii, Włoch i Ukrainy, którzy, zmagając się z trudnym językiem polskim, zaśpiewali jedną z najpiękniejszych, polskich kolęd ,,Oj maluśki, maluśki”, za co otrzymali gromkie brawa.


W trakcie uroczystości głos zabrali: przewodnicząca Komisji Oświaty pani Wanda Kuca, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Pieniężnie pan Krzysztof Kisiel oraz sołtys wsi Pakosze pan Władysław Piecha oraz ks. Wiesław Grześkowiak, którzy przekazali swoje refleksje i życzenia związane ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem. Po poświęceniu opłatków i wzajemnych świątecznych życzeniach, wszyscy udali się na stołówkę szkolną, by wspólnie kolędować przy wigilijnym stole.

Bogusława Gawryś

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages