Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Poprawiono bezpieczeństwo i przystosowano dla osób niepełnosprawnych

2013-12-23 09:30:20 (ost. akt: 2013-12-23 09:39:52) Artykuł sponsorowany

Miejska Biblioteka w Pieniężnie otrzymała w ramach wieloletniego programu: „Kultura +, priorytet: Biblioteka +, Infrastruktura Bibliotek”, dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 413 243,00 zł na realizację zadania pn.: „Poprawa dostępności do zasobów i usług Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie”. Całkowity koszt zadania wyniósł 565 632,00 zł.

Strategicznym celem programu jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego, a także wprowadzenie systemu certyfikującego dla bibliotek.

Głównym celem projektu gminy Pieniężno była dobudowa klatki zewnętrznej z windą, przystosowanie łazienki dla osób niepełnosprawnych oraz pomalowanie wszystkich pomieszczeń biblioteki. Zakładane cele zostały zrealizowane. W rezultacie dostosowaliśmy infrastrukturę do wymagań wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych. Dawna klatka schodowa to schody zewnętrzne niezabudowane, których stan techniczny groził zawaleniem, a zimą, przy opadach śniegu i wysokiego mrozu istniało niebezpieczeństwo poślizgu. Dzięki inwestycji poprawiono bezpieczeństwo, a także zwiększono możliwość dostępności do usług osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich i tym, którzy mają problemy ruchowe.

Dzięki działaniu biblioteka musi spełniać kryteria Certyfikatu +, bowiem w dzisiejszych czasach biblioteka to nie tylko wypożyczalnia oraz czytelnia książek i czasopism. Nowoczesna biblioteka to także ośrodek nabywania umiejętności i nawyku korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych i wykorzystywania ich do różnych celów, takich jak zdalne uzyskiwanie wielorakich informacji, kontakty z urzędami i instytucjami. Uzyskanie Certyfikatu Biblioteka+ to w dłuższej perspektywie potwierdzenie skoku cywilizacyjnego i kulturowego całej gminy, to przybliżenie jej do standardów obowiązujących w rozwiniętych krajach Unii Europejskiej.

„Inwestycję realizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages