Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Spotkanie sołtysów w Pieniężnie

2014-01-03 13:28:13 (ost. akt: 2014-01-09 13:02:47)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W Miejskim Domu Kultury odbyło się zebranie sołtysów. Spotkanie otworzył Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, który przywitał zaproszonych gości, radnych Rady Miejskiej oraz sołtysów.

W tym dniu poruszono tematy związane z bieżącą sytuacją w rolnictwie. Pan Dariusz Mielniczuk, przedstawiciel ELEWARR sp. z o.o. w Pieniężnie zaprezentował warunki na rynku skupu zbóż. Dyskusję nt. stosowania środków ochrony roślin w świetle ustaw poprowadziły p. Monika Winiarska i Monika Jakubowska z WIORiN Olsztyn oddział w Braniewie. Ponadto omówiły zasady kontroli, które będą przeprowadzane w związku z zakazem kontrolnego stosowania materiału siewnego kukurydzy, w tym GMO. Następnym punktem poruszanym w programie zebrania była dyskusja o płatnościach w rolnictwie w roku bieżącym oraz w perspektywie lat następnych. Wszelkie wątpliwości w tej kwestii wyjaśnił p. Henryk Bakinowski z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Braniewie. Na koniec p. Tadeusz Zakrzewski z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Braniewie przedstawił prezentację multimedialną o realnych zagrożeniach w rolnictwie na przykładzie afrykańskiego pomoru świń. Sołtysi poruszyli także temat utrzymania dróg gminnych. Podsumowaniem spotkania była rozmowa o funkcjonowaniu systemu gospodarki odpadami komunalnymi.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. odp. dla mieszkanki #1290052 | 94.42.*.* 9 sty 2014 13:20

  Jest pani sołtys z Sawit oraz radny, więcej zdjęć http://pieniezno.pl/pl/news/content/1390

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkanka #1289165 | 83.14.*.* 8 sty 2014 09:40

  A pani wielkiej sołtys z Sawit oczywiscie nie widać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bbyyttgerg #1287612 | 82.177.*.* 6 sty 2014 00:13

  Za to burmistrz został ostatnio oceniony masakrycznie, tak jak starosta powiatu branniewskiego,

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. WIORiN #1285950 | 37.8.*.* 3 sty 2014 19:04

  SPROSTOWANIE nierzetelnych informacji: Autor artykułu nt. spotkania sołtysów w Pieniężnie popełnił kilka istotnych błędów: Ewy Nadziejko na spotkaniu nie było . Informacje nt. nowych przepisów w ochronie roślin przekazały: starszy inspektor Monika Winiarska i st.insp. Monika Jakubowska z WIORiN Olsztyn Oddział w Braniewie. Informacje nt.GMO dotyczyły nie "kontrolnego stosowania materiału siewnego kukurydzy, w tym GMO", PONIEWAZ ISTNIEJE ZAKAZ STOSOWANIA takiego materiału. Informacje dotyczyły KONTROLI ,które będą przeprowadzane w związku z tym zakazem przez inspekcję ochrony roślin i nasiennictwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages