Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Wizyta delegacji z Lichtenau

2014-04-10 13:51:00 (ost. akt: 2014-04-10 13:59:53)
W dniach od 3 do 6 kwietnia Pieniężno gościło piętnastoosobową delegację z partnerskiego miasta Lichtenau z Niemiec

W dniach od 3 do 6 kwietnia Pieniężno gościło piętnastoosobową delegację z partnerskiego miasta Lichtenau z Niemiec

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W dniach od 3 do 6 kwietnia Pieniężno gościło piętnastoosobową delegację z partnerskiego miasta Lichtenau z Niemiec.

"Współpraca partnerska to spotkanie dwóch gmin w celu realizacji wspólnych interesów i zacieśniania więzów przyjaźni z uwzględnieniem europejskiej perspektywy".

Głównym celem wizyty była wymiana poglądów i doświadczeń oraz spostrzeżeń w różnych dziedzinach takich jak rolnictwo, przemysł i usługi. Współpraca partnerska między miastem Lichtenau, a Gminą Pieniężno rozwija się od 18-tu lat i obejmuje kolejne dziedziny. Oprócz wymiany szkolnej i sportowej, nawiązane zostały kontakty z rolnikami i przedsiębiorcami lokalnymi.

Podczas wizyty goście z Lichtenau odwiedzili indywidualne gospodarstwa rolne, gospodarstwo agroturystyczne, piekarnię „Delicja” i spółkę Elewarr w Pieniężnie. Delegacja zwiedziła Rezerwat Doliny Rzeki Wałszy, po którym oprowadził leśniczy Sławomir Lenkiewicz.

Poza lokalnymi spotkaniami, goście zapoznali się z zasadami przetwórstwa w „Mazurskich Miodach” w Tomaszkowie. Zwiedzili starówkę w Olsztynie i Frombork oraz odwiedzili wieś Lechowo.

Ostatnim punktem wizyty była konferencja i oficjalna kolacja z rolnikami, przedsiębiorcami lokalnymi jak i przedstawicielami z Urzędu Miejskiego, ODR i spółki Elewarr.

Podczas konferencji gospodarz miasta Kazimierz Kiejdo podziękował za wieloletnią współpracę, która wpływa na poznawanie zwyczajów i kultury naszych państw.

Podczas konferencji przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolnego Bogdan Danieluk przedstawił prezentację dotyczącą struktury agralnej naszej gminy, natomiast przedstawiciel spółki Elewarr Zbigniew Orwat przedstawił zagadnienia z zakresu działania i rozwoju spółki.

Debatowano głównie o zasadach finansowania rolnictwa ze środków pochodzących z wspólnej polityki rolnej Unii Europejskiej.

Wszyscy, zarówno gospodarze jak i członkowie delegacji, wyrazili przekonanie, iż wizyta zaowocuje poszerzeniem partnerstwa, bowiem dobra współpraca partnerska może przynieść wiele korzyści dla społeczności lokalnej i gminy.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no i? #1372812 | 195.136.*.* 11 kwi 2014 11:35

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. no i? dobra zabawa, która w znaczacy sposób pomogła gminie, oraz włodarzom . Przy wspolnej kolacji, nasi rządzący jak rowniez goscie, debatowali nad rolnictwem, etc. cieszę sie bardzo, że mamy takich rządzacych którzy nad wymiar dbaja o nasze społeczenstwo, srowadzajac gosci nawet z za granicy aby pokazac nasze bogactwo, rozwijajacy sie przemysł, i niewielkie bezrobocie. Podobnie było w latach 70-tych, obwozili gosci i pokazywali co najlepsze a reszte pod dywan. jak nie widac nie ma problemu. Fajnie ze cos robią, ale taki artykół słuzy tylko reklamie przedwyborczej, gdyz nic z niego nie wynika, dal przecietnego Kowalskiego, najedli sie, pozwiedzali, a społeczenstwo jak było tak jest

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages