Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Czerniachowski powinien stać w Rosji

2014-05-13 21:42:19 (ost. akt: 2014-05-13 21:46:10)

Autor zdjęcia: Jan Melzak

Rozumiemy, że szanujecie generała Czerniachowskiego. Dlatego będzie najlepiej, jeżeli zabierzcie sobie z Pieniężna jego pomnik. Tak w skrócie brzmi główne przesłanie listu, jaki posłowie PiS Jerzy Szmit z Olsztyna i Jerzy Zieliński z Suwałk wystosowali do Aleksandra Aleksiejewa, ambasadora Rosji w Polsce.

Posłowie przypomieli najpierw, że Czerniachowski dla Polaków nie jest bohaterem, ale katem wileńskiej AK. Osobą, która w "zbrodniczy sposób zapisała się w dziejach naszej Ojczyzny".

Z drugiej strony posłowie rozumieją, że Rosjanie inaczej oceniają generała Czerniachowskiego. Że jest dla nich bohaterem.

Tych dwóch pamięci nie da się pogodzić.

- Wydaje się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie przekazanie kluczowych elementów pomnika stronie rosyjskiej, tak aby mogła na swoim terytorium, w sposób uznany za właściwy, honorować i czcić postać generała Czerniachowskiego - proponują posłowie. - Pozwoli to uniknąc w przyszłości sytuacji, które zaogniają i tak trudne, szczególnie w ostatnim okresie relacje polsko-rosyjskie.

List został wysłany 12 maja. Stąd na razie nie wiadomo czy i jak ambasador na niego odpowie.


Zobacz inne artytuły tego autora: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pieniezno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Melzak

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1395734 | 82.177.*.* 14 maj 2014 20:22

  nie chcę się wymądrzać ale uważam że jeżeli czy to pomnik czy krzyż albo inne ważne dla społeczeństw symbole jeżeli są narażone na wandalizm należy przenieść je do miejsca gdzie będą bezpieczne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. romanb #1395224 | 78.8.*.* 14 maj 2014 08:52

  Według mnie jedynym i rozsądnym rozwiązaniem było by dotarcie do prawdy historycznej i zlokalizowanie dokładnego miejsca śmierci generała , upamiętnienie tego faktu obeliskiem wykorzystując elementy dotychczasowego pomnika .Tablica niech informuje o zdarzeniach minionego okresu bez patosu i zbędnych elementów dawnych czasów.Czysta historia, oczywiście prawdziwa.Myślę że nikt nie będzie polemizował z faktami .Pozdrawiam .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bronek #1395170 | 82.177.*.* 14 maj 2014 07:45

  A dlaczego Ci wszystcy tak mądrzy posłowie nie zajmą się bezrobociem tylko patrzą jakby się tu za wszelką cenę wypromować się przed wyborami a najlepiej dostać się na listę do europarlamentu bo właśnie teraz wykazują wyjątkową aktywność i to nie zależnie od opcji politycznej. A gdzie oni byli wcześniej i co do tej pory zrobili dla Polaków których biorą pieniądze zajmują się innymi państwami a nie widzą tego co jest w Polsce Czy to faktycznie wszystcy mamy taki dobrobyt i zieloną wyspę niech zejdą na ziemię i zobaczą jak żyją ludzie bo są oderwani od społeczeństwa

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kozodój z Lipowiny #1395123 | 79.185.*.* 13 maj 2014 23:50

   Niech go zabierają i chciało by się rzec krzyż na drogę ale takiemu zbrodniawrzowi można tylko zyczyć sierp pod szyję i gwiazdki w oczach

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages