Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Pielgrzymi z parafii św. Wawrzyńca w Krośnie

2014-06-03 14:43:17 (ost. akt: 2014-06-03 14:55:13)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Po raz pierwszy parafianie z Plut pielgrzymowali pieszo do Krosna. W sumie z Plut i okolicznych wsi pomodlić się do sanktuarium w Krośnie przyszło ponad 200 osób.

Grupka parafian z Plut wraz z ks. proboszczem wzięła udział w XIII pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Krośnie. Niosąc krzyż, odmawiając litanię i śpiewając pieśni pokonali 4 km, by dołączyć do pielgrzymów w Radziejewie. Stąd pielgrzymi wraz z o. Roger’em i o. Jerzym, wyruszyli do Henrykowa, gdzie dołączyły kolejne osoby. W sumie
na trasę pielgrzymki wyruszyło z Henrykowa ok. 230 pielgrzymów, by przez modlitwę zanieść własne prośby i podziękowania do Matki Bożej.

W Krośnie pielgrzymów przywitał ks. Andrzej, kustosz sanktuarium, ks. Kazimierz , który też prowadził mszę świętą oraz ks. Leszek wraz z ks. Łukaszem. Po błogosławieństwie pielgrzymi zostali wprowadzeni do świątyni, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Piękną oprawę muzyczną zapewnił podczas mszy zespół uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pieniężnie.

Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy zostali zaproszeni na wspólny posiłek przy grillu i ognisku. Po powrocie do świątyni odmówiona została Litania Loretańska i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dla uczestników pielgrzymki z parafii św. Wawrzyńca była to pierwsza jej edycja, która, mamy nadzieję, na dobre wpisze się w kalendarz wydarzeń naszego Kościoła.

Anna Nackowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://pieniezno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Pluty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages