Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Międzypokoleniowy Turniej Strzelecki o puchar Starosty braniewskiego

2014-06-11 14:13:32 (ost. akt: 2014-06-11 14:27:02)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

24 maja na strzelnicy myśliwskiej „ Mewa” odbył się kolejny międzypokoleniowy turniej strzelecki o puchar starosty braniewskiego z okazji 69 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Spotykamy się regularnie 2 razy do roku od 1995r. Organizatorem zawodów jest Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Braniewie z siedzibą w Pieniężnie. Są to jedyne w naszym województwie zawody, gdzie najmłodszy zawodnik ma 9 lat, a najstarszy 69 lat.

W tym roku drużyny młodzieżowe do lat 15 startowały w dwuboju: 1 strzelanie z karabinu pneumatycznego do celów ruchomych, zawieszonych na drzewach oraz rzucanie granatem na skupienie.  Do tej konkurencji przystąpiło 30 uczestników.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pieniężnie, w składzie: Aleksandra Turczyk i Bartłomiej Żaba, zdobywając łącznie 33pkt. Drugie miejsce ZHP Braniewo „ Sokoły”, w składzie: Paweł Szapiel, Szymon Kołodziejczyk, Jakub Szamotuło, zdobywając 30pkt. Trzecie miejsce  ZHP Husaria w składzie: Karol Bobrownicki, Jakub Garbowski, Radosław Kulewicz, zdobywając 29pkt. Czwarte miejsce  Szkoła Podstawowa Pieniężno, w składzie: Jakub Ankiewicz, Arletta Krzystoń, Szymon Zawiszewski, zdobywając 27pkt. Piąte miejsce ZHP „1+9” w składzie: Emilia Kulewicz, Robert Balicki, zdobywając  25pkt.
Zawody przeprowadzili Patrycja Gulbicka i Wojciech Stachura- członkowie LOK Pieniężno.

W grupie starszych z broni KBKS na odległość 50m do tarczy Ts.1 strzelano w trzech pozycjach: stojąc, klęcząc, leżąc. Przystąpiło 20 drużyn z powiatu Braniewo i Bartoszyce.

Wśród służb mundurowych: Pierwsze miejsce Zakład Karny Braniewo w składzie: Magdalena Dziedzic, Robert Jureko, Szymon Surowiec, zdobywając 94pkt. Drugie miejsce Komenda Powiatowa Policji Braniewo, w składzie: Marcin Orłowski, Kamil Frąckiewicz, Robert Kot, zdobywając 73pkt. Trzecie miejsce Żołnierze Straży Granicznej w Grzechotkach, w składzie: Bogumiła Konsalik, Tomasz Żaba, Daniel Andrejuk, zdobywając 71pkt.

Wyróżniono medalami najlepszych strzelców, z pozycji stojącej - Robert Jureko, klęcząc - Michał Wiśniewski, leżąc - Marcin Orłowski.

Odnośnie żołnierzy rezerwy było ich aż 15 drużyn. Pierwsze miejsce przypadło tym razem drużynie LOK Pieniężno, strzelali: Tadeusz Kłębucki, Zdzisław Żydak, Stanisław Chorążyczewski, zdobywając 105pkt. Drugie miejsce zdobyła drużyna Hufiec ZHP Braniewo, w składzie : Artur Maliszewski, Jakub Jakubowski, Piotr Krukowski, zdobywając 103pkt. Egzekwo LOK Braniewo, w składzie: Polak Ryszard, Zdzisław Wiśniewski, Dariusz Tomaszewicz, zdobywając 103pkt. Trzecie miejsce ZSP - Bartoszyce, w składzie: Anna Kucińska, Kamil Szymański, Jarosław Puszko, zdobywając 86pkt.

Najlepszymi strzelcami okazali się: z pozycji stojącej - Dariusz Tomaszewicz, klęczącej - Kazimierz Soliwoda, leżącej - Tadeusz Kłębucki.                                                                                

Każdy zawodnik mógł się poczęstować gorącym bigosem, kawą i herbatą.      
                                       
Na wspólnej  zbiórce Pan Starosta z Braniewa w asyście Prezesa Ligi Obrony Kraju wręczył puchary, medale i nagrody rzeczowe dla najmłodszych.

Starostwo powiatowe reprezentowali: Przyborowski Wincenty, Wiśniewski Arkadiusz, Chruściel Kazimierz, zdobywając VI miejsce w turnieju. Gośćmi honorowymi byli Pan Pułkownik  Leszek Jakubowski i Krzysztof Kowalski starosta braniewski. Pan Prezes Ligi Obrony Kraju Zarządu Powiatowego w Braniewie dziękuje za okazałą pomoc członkom LOK'u : Annie Jankowskiej kierownikowi biura, za koordynację zawodów, Patrycji Gulbickiej i Wojciechowi Stachura za przeprowadzenie zawodów dla młodzieży., Stanisławowi Chorążyczewskiemu- amunicyjny, Andrzejowi Chojeckiemu, Zdzisławowi Żydak i Stanisławowi Kiczyńskiemu za sędziowanie. Zawody przeprowadził Prezes Tadeusz Kłębucki przy pomocy Konrada Koczana i Dawida Gregorczyka.                                                                                                                        
      
Dziękujemy Kołu Myśliwskiemu „Mewa” Janowi Hryniewiczowi oraz Wojciechowi Wiernacz, Komendzie ZHP Braniewo za punkt medyczny i wsparcie logistyczne. Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta i Gminy Pieniężno za wsparcie finansowe odnośnie zakupu nagród i zorganizowanie posiłku dla 90 uczestników.
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages