środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Show na „Eko Pieniężno”

2014-06-20 10:55:22 (ost. akt: 2014-06-20 11:15:56) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W ramach imprezy ekologicznej pn. „Eko Pieniężno” miniony, piątkowy (13 czerwiec) wieczór obfitował w niezapomniane koncerty muzyczne zaproszonych na to spotkanie gwiazd. Największe, w bieżącym roku, wydarzenie w powiecie braniewskim, objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacka Protasa.

Po podsumowaniu głównych wniosków płynących z prelekcji odzwierciedlającej proces wdrażania ambitnej strategii innowacyjnych inwestycji energetycznych w województwie warmińsko – mazurskim, jak również w mieście partnerskim Rangsdorf, przyszedł czas na oficjalne otwarcie części artystycznej przez gospodarza miasta, Kazimierza Kiejdo.

Uroczystość nie mogłaby się odbyć gdyby nie hojność licznych sponsorów, którzy od wielu lat wspierają inicjatywy podejmowane i organizowane dla społeczeństwa pieniężeńskiego: Parku Wiatrowego Cieszęta sp. z o.o., Student Art – Kamila Myszka, Krypton sp. z o.o., Fundacji Braniewo, Doradztwa Finansowego i Ubezpieczeniowego „Perfekt” - Stanisława Jasiny, Nadleśnictwa Orneta, Lasów Państwowych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, PKO Banku Polskiego – Oddział w Braniewie, LGD Partnerstwa dla Warmii, Nadleśnictwa Zaporowo, PRDB sp. z o.o. Orneta, Spółdzielczej Grupy Bankowej, Banku Braniewsko – Pasłęckiego, Prywatnego Transportu Autobusowego Danuty i Antoniego Woźnych, Nazali Naft, gospodarstwa rolnego Jerzego Pilucika, Parku Wiatrowego Tolkowiec, Pec Pieniężno, gospodarstwa rolnego Władysława Raubo, EXBUDU Pieniężno, Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, TELEST Pieniężno, gospodarstwa rolnego Barbary i Zenona Lichończak, gospodarstwa rolnego Teresy i Janusza Kowalskich, Zygmunta Kiersz, Marka Kluczyńskiego oraz Restauracji - Pizzerii „Deja Vu”.

Wszystkim sponsorom jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc w organizacji wydarzenia.

Koncertowanie zapoczątkował zespół działający przy Miejskim Domu Kultury w Pieniężnie. Członkowie grupy muzycznej wprowadzili zebraną publiczność w niezwykle pozytywny nastrój.

Kolejno na scenie pojawiła się grupa młodych ludzi, a za razem dobrych przyjaciół z Nature´s Print. Młodzieńcza energia, zapał, poczucie rytmu oraz czyste akustyczne oraz wokalne brzmienie unosiło się nad naszym miasteczkiem. Grupa z Tczewa zaprezentowała mieszankę autorskiego folku, popu i elektroniki. Nature´s Print mogli również liczyć na wsparcie swoich najbliższych, którzy pokonali wiele kilometrów, żeby być z nimi i wesprzeć ich podczas koncertu.

W tłumie rozbrzmiały głośne brawa, gdy na scenie pojawiły się, tak długo oczekiwane, wielkie gwiazdy polskiego rocka.

W odpowiedzi na zaproszenie Burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo swoją obecnością zaszczyciła mieszkańców naszej małej społeczności lokalnej jedna z najpopularniejszych grup muzycznych, założona w 1981 r. w Warszawie. Lady Pank, bo o nich mowa, poruszył kilkutysięczną publiczność przybyłą na „Eko Pieniężno” do wspólnej zabawy. Dziesiątkom przebojów nie było końca. Pieniężnianie i ich goście śpiewali razem z zespołem „Kryzysową narzeczoną”, „Zamki na piasku” czy „Mniej niż zero”. Miłym zaskoczeniem był długi występ na bis. Okrzyki - „Lady Pank” płynące z publiczności, spowodowały dodatkową „dawkę” dobrego rocka.

Niespodzianka „fireshow”, która uświetniła „Eko Pieniężno” przygotowana została przez grupę „Miraż” z Braniewa. Ognista choreografia rozświetliła nocny mrok, który zapadł już nad miasteczkiem. Grupa artystów w niesamowity sposób połączyła elementy manipulacji płonących przedmiotów, akrobatyki oraz teatru.

Następnym punktem w programie uroczystości był koncert formacji Nexx Dance. Grupa powszechnie znana, przez fanów muzyki tanecznej, zaprezentowała dorobek artystyczny gatunku muzyki popularnej – disco polo.

Podczas „Eko Pieniężna” swoje stoisko wystawiło PKO Bank Polski - Oddział w Braniewie oraz Urząd Miejski w Pieniężnie. Do dyspozycji gości były sklepiki ze słodkościami i drobnymi upominkami. Dzieci mogły dodatkowo bawić się na dmuchanych placach zabaw.

W nawiązaniu do części ekologicznej wydarzenia przeprowadzono quiz wiedzy ekologicznej. Świadomość problemu nadmiernego zachwiania równowagi biosfery oraz sposobów jej zapobiegania przyczyniła się do wyłonienia najlepszych z pośród zmagających się z niełatwymi pytaniami konkursowymi.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Kierownika Wydziału Inwestycji i Wydziału Promocji Mateusza Sobieszczuka atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

I choć był piątek, i w dodatku trzynastego, cała impreza zaliczona została do udanych. Mamy nadzieję, że długo zostanie w pamięci uczestników.
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages