Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Trzynasta edycja „Biegu ku słońcu” już za nami

2014-06-27 12:56:48 (ost. akt: 2014-06-27 13:04:02)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Jednym z głównych czynników warunkujących zdrowie człowieka jest aktywność fizyczna. Bieg jest jedną z najbardziej wiodących form rekreacji i ruchu na świeżym powietrzu. Co roku od trzynastu lat w naszej gminie organizowane są dni sportu pn.”Bieg ku słońcu”.

Jest to impreza sportowa odbywająca się pod koniec roku szkolnego. W dniu 18.06.2014 roku wszyscy chętni uczniowie, młodzież szkolna, gimnazjaliści, licealiści jak i dorośli wzięli udział w biegach przełajowych w Pieniężnie. Tradycyjnie przed rozpoczęciem zmagań sportowych odśpiewany został hymn państwowy.

13. „Biegu ku słońcu” uroczyście otworzył Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, życząc wszystkim zawodnikom sukcesów i udanej zabawy w duchu sportowej rywalizacji. Zawody rozpoczęły się na stadionie miejskim dla zawodników ze szkół podstawowych z Pieniężna, Lechowa, Pakosz, Piotrowca i Lipowiny. Następnie odbył się bieg dla wszystkich chętnych zawodników. Start do biegu znajdował się na stadionie miejskim. Stamtąd zawodnicy ruszyli w stronę stadionu leśnego gdzie znajdowała się meta.

Na trasie ok.3 km usytuowanej na terenie naszego miasteczka począwszy od ulicy Braniewskiej, Sienkiewicza, Sadowej, Królewieckiej, Kościuszki i Mickiewicza uczestnicy biegli podzieleni na grupy w kierunku mety.

W zawodach rewelacyjnie wypadli- Piotr Jaszczuk licealista z Lipowiny dobiegając do mety jako pierwszy, natomiast z grupy kobiet jako pierwsza dobiegła uczennica VI klasy Podstawowej z Lipowiny Anna Kamińska. W uroczystości sportowej uczestniczyło 433 zawodników w tym 205 kobiet i 228 mężczyzn.

Tradycyjnie jak co roku na murawie stadionu odbył się wspólny prysznic zorganizowany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pieniężna. Każdy z uczestników biegu otrzymał gorący posiłek oraz napoje. W trakcie uroczystości wystąpił na scenie Paweł Kosman gimnazjalista z Pieniężna, który zaprezentował kilka utworów muzycznych znanych artystów za co otrzymał ogromne brawa. Po przerwie i zregenerowaniu sił przez uczestników biegu nastąpiła część oficjalna nagradzania zwycięzców.

Uczestnicy pierwszych trzech miejsc w kilkunastu kategoriach otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody pocieszenia za aktywność sportową. Nagrody wręczane były przez przewodniczącego Rady Miejskiej p. Zbigniewa Żyndula, przedstawiciela Banku Spółdzielczego w Sztumie p.Bożenę Kamińską oraz przez dyrektora Gimnazjum p.Janusza Milana.

Organizatorami 13."Biegu ku słońcu" był Uczniowski Klub Sportowy Gimstar oraz Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II w Pieniężnie. Sponsorami zawodów byli: Burmistrz Pieniężna, Bank Spółdzielczy w Sztumie oraz p.Jan Tański. Patronami imprezy sportowej był Burmistrz Pieniężna oraz Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Przy bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych rywalizacja w biegach przełajowych przebiegła bezpiecznie i w duchu fair play. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Wyniki:
Najlepsi w kategoriach indywidualnych okazali się:
1.Króliczki
Aleksandra Panasiuk
Krystian Sadowski

2.Zajączki
Judyta Kowalska
Dominik Jakimczuk

3.Wiewiórki
Paulina Maksymowicz
Jakub Wołk

4.Gazele
Dominika Olkowska
Dominik Zygałko

5.Gepardy
Dominika Kucharczyk
Mikołaj Kościuk

6.Strusie
Anna Kamińska
Paweł Podgórski

7.Gimnazjalista młodszy
Wiktoria Targońska
Patryk Aniśko

8.Gimnazjalista
Kamila Cyroniuk
Marcin Bacza

9.Gimnazjalista starszy
Paulina Budzyńska
Paweł Grzegórski

10.Licealista młodszy
Justyna Piela
Mateusz Micka

11. Licealista
Elwira Kapica
Piotr Jaszczuk

12. Licealista starszy
Mateusz Cebulak

13. Senior
Magdalena Kot
Piotr Miciak

14. Weteran
Teresa Szkoda
Grzegorz Klisz

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ania #1447555 | 195.136.*.* 26 lip 2014 22:36

  super

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1430520 | 46.205.*.* 2 lip 2014 21:35

  A to w Lipowinie jest LO?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ? ? #1428001 | 79.185.*.* 29 cze 2014 22:20

  Ja też

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Piotr Jaszczuk #1426935 | 88.220.*.* 27 cze 2014 21:55

  O ile mi wiadomo to uczęszczam do Liceum Ogólnokształcącego w Braniewie :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. xxx #1426901 | 88.220.*.* 27 cze 2014 21:04

   Piotr Jaszczuk licealista z Braniewa

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages