Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Trening samoobrony na Orliku. Zajęcia prowadzili żołnierze

2014-08-28 12:38:36 (ost. akt: 2014-08-28 13:07:28)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Pieniężnie

W poniedziałek (25 sierpnia) po raz ostatni w tym roku odbyły się zajęcia wakacyjne na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012. Dla rozwoju sprawności fizycznej i kształtowania prozdrowotnych postaw dzieci, żołnierze 9. BBKPanc z Braniewa przeprowadzili ćwiczenia samoobronne.

Ćwiczenia samoobrony rozwijają spostrzegawczość, refleks, zwinność, szybkość, umiejętności przewidywania i właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Dzięki takim lekcjom dzieci nabyły wiedzę o tym, jaką przyjąć pozycję kontroli i jak zastosować technikę kończącą, dzięki której przeciwnik się podda.

Nauka sztuki samoobrony pozwala na wyjście zwycięsko z konfrontacji z silniejszym przeciwnikiem, poprzez pokazanie rywalowi pewności siebie. Samoobrona zwiększa nie tylko bezpieczeństwo dzieci, ale także uczy dążenia do celu i pomaga odreagować stres. Doskonale rozwija koordynację ruchową i ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną.

Poniedziałkowy pokaz i trening zawierał ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia techniczne oraz samoobronne. Zaprezentowano kilka tricków, polegających na zajęciu pozycji kontroli, np. dosiadu czy pozycji bocznej co umożliwia sprostaniu wielu zagrożeniom. To dzięki takim ćwiczeniom najmłodsi uczą się tego, w jaki sposób należy się zachować podczas niebezpieczeństwa, w sytuacjach stresowych lub zagrażających ich życiu.

Dla wielu chłopców jak i dziewcząt trening był nie lada wyzwaniem i dużym zaskoczeniem. Podzieleni na grupy mieli za zadanie sprowadzenie rywala do „parteru”.

Tradycyjnie na kompleksie odbyły się też zawody sportowe oraz gry i zabawy. Każde dziecko mogło przeistoczyć się w postacie bajkowe czy potwory malując twarz. Za sprawą zdobnictwa twarzy na boisku pojawili się znani piłkarze m.in. Lewandowski, Ronaldo, Neymar i inni. Najmłodsi uczestnicy malowali kredą po placu oraz bawili się ogromnymi bańkami mydlanymi. Można było poskakać przez skakankę oraz pokopać piłkę do bramki. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Zajęcia przeprowadzone zostały przez animatorów sportu oraz przez pracowników Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały nagrody, słodycze oraz podziękowanie za uczestnictwo w zajęciach sportowych. Dziękujemy serdecznie żołnierzom z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa za przeprowadzenie treningu samoobrony na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012.

Cykl przeprowadzonych dla dzieci zajęć sportowych podczas wakacji, pozwolił im w wyładowaniu ich energii i poprawił kondycję fizyczną. Pozostawił wiele radosnych wspomnień i uśmiechu na twarzy.

UM w PieniężniePodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lukasz #1471968 | 89.78.*.* 28 sie 2014 20:21

    Darek ciagle w for,ie. Tak trzymaj!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages