środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Od lekcji przy lampie naftowej do nowej świetlicy

2014-09-11 14:39:58 (ost. akt: 2014-09-11 14:45:12)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

W minioną niedzielę, 7 września odbyło się Święto plonów Sołectwa Różaniec-Borowiec oraz uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej.

Święto plonów rozpoczęło się mszą dziękczynną celebrowaną przez ks. Jerzego Czarneckiego z parafii p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz ks. Artura Masłeja z parafii greckokatolickiej p. w. św. Michała Archanioła z Pieniężna. Tego dnia wszyscy zgromadzeni dziękowali Bogu za zakończenie żniw, obfite plony oraz za pokój na Ukrainie. Tradycyjnie po nabożeństwie starostowie dożynek Bożena Stolarz i Grzegorz Klisz przekazali bochenek chleba upieczony z tegorocznego ziarna na ręce gospodarza gminy. Burmistrz Pieniężna przyjmując dary, podziękował rolnikom za ich pracę i życzył społeczności lokalnej, aby nowo wyremontowany obiekt służył im przez wiele lat.
Następnie rozpoczęto oficjalną część otwarcia nowo wyremontowanej świetlicy. Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo w kilku słowach podsumował prace nad remontem świetlicy podziękował wszystkich osobom zaangażowanym w ten projekt.


Po odsłonięciu pamiątkowej tablicy i poświęceniu świetlicy wszyscy zgromadzeni udali się do jej wnętrza. W obecnym obiekcie świetlicy dawniej znajdowała się szkoła, która została otwarta w 1947 roku natomiast zamknięta pozostała w 1977 roku. Na tę okoliczność specjalnie przybyła Maria Krzysztoń- emerytowana nauczycielka, która przez 18 lat uczyła dzieci w szkole w Różańcu. Pani Krzysztoń wspominała jak w dawnych czasach przy lampach naftowych nauczała dzieci, uczęszczających do czterech klas. Na podstawie prowadzonej kroniki szkolnej została zrobiona tablica pamiątkowa, w której umieszczone zostały stare fotografie i opisana historia szkoły.
Po otwarciu świetlicy rozpoczęła się część biesiadna święta plonów. Wszyscy mieszkańcy sołectwa przygotowali ciepłe potrawy, sałatki, ciasta oraz „grila”. Uroczystości towarzyszyło stoisko z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Pieniężnie.

Dzieci mogły przeobrazić się w różne potwory i postacie bajkowe malując twarz. Interesującym zajęciem było kolorowanie różnych obiektów gminnych oraz rozwiązywanie rebusów. Jednak najciekawszym zajęciem było robienie pajacyków z warzyw. Dopełnieniem atrakcji dla dzieci była zabawa z bańkami mydlanymi oraz dmuchany plac zabaw. Każde dziecko otrzymywało podziękowanie za uczestnictwo w zabawach oraz gadżety z Pieniężnem i słodki upominek. Przy współpracy z Miejskim Domem Kultury z Pieniężna repertuar muzyczny zaprezentowała Ewa Nahańska śpiewając i bawiąc publiczność lokalną. Uroczystość dożynkowa przebiegła w miłej i radosnej atmosferze, pozostawiając wiele pozytywnych wrażeń i uśmiechu na twarzy.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages