środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Złote Gody pięciu par

2014-09-18 10:31:25 (ost. akt: 2014-09-18 10:35:16)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Pieniężno

12 września odbyła się uroczystość Jubileuszu 50. lecia Pożycia Małżeńskiego 5 par z Gminy Pieniężno.

Złote Gody obchodzili:

Daria i Michał Demkowicz, przybyli do gminy Pieniężno w 1947 r. w wyniku Akcji Wisła. Doczekali się 4 dzieci, 10 wnuków oraz 1 prawnuka. Oboje pracowali całe życie na gospodarstwie rolnym, pan Michał 24 lata sprawował funkcje sołtysa wsi Wyrębiska.

Lucyna i Kazimierz Miciak
, który przybył do Pieniężna w 1947r, zaś pani Lucyna rok później. Małżonkowie doczekali się 2 dzieci, 4 wnuków oraz jednego prawnuczki. Oboje pracowali we własnym gospodarstwie rolnym, pan Kazimierz sprawował funkcje sołtysa we wsi Jeziorko i przez trzy kadencje był radnym Rady Miejskiej w Pieniężnie.

Maria i Eustachy Nisiewicz
, do gminy Pieniężno także przyjechali w 1947r. Małżonkowie doczekali się 3 dzieci, 5 wnucząt i 1 prawnuka. Oboje pracowali zawodowo, dodatkowo pani Maria prowadziła gospodarstwo domowe.

Weronika i Jerzy Surowiec, do gminy Pieniężno przyjechali z Oszmiany na Wileńszczyźnie. Pan Jerzy w 1948r., zaś pani Weronika trzy lata wcześniej. Małżonkowie doczekali się 7 dzieci i 12 wnuków. Oboje pracowali we własnym gospodarstwie rolnym.

Krystyna i Michał Wołyńczuk, do gminy Pieniężno przyjechali w 1946r. Małżonkowie doczekali się 5 dzieci, 15 wnuków i 7 prawnuków. Oboje pracowali we własnym gospodarstwie rolnym.


Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo powitał Szanownych Jubilatów i ich gości, składając im najserdeczniejsze życzenia. Życzył, by miłość, którą darzą się Jubilaci ponad pół wieku trwała jeszcze przez wiele szczęśliwych i pogodnych lat. Życzył również dużo zdrowia i by każdy nowy dzień dostarczał samych radości, a w sercach i na twarzy zawsze gościł uśmiech.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Burmistrz odznaczył wszystkie pary Medalem za długoletnie Pożycie Małżeńskie. Po czym wzniósł toast i gratulował Szanownym Jubilatom tak pięknego Jubileuszu. Na zakończenie przemówienia zacytował wiersz Czesława Miłosza „Miłość”.

Następnie wręczono kwiaty i prezenty oraz wspólne odśpiewano tradycyjne „Sto lat”. Nie obyło się bez jubileuszowego tortu. Wspólnie przeżyte 50 lat to wspaniały przykład do naśladowania przez kolejne pokolenia, bo rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka. Uroczystość została zorganizowana przez Kierownika Urzędu Stany Cywilnego w Pieniężnie Panią Barbarę Suchenek.Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Żółw błotny #1487392 | 83.9.*.* 18 wrz 2014 11:28

    Tak się zastanawiam, czy śpiewając Sto Lat Jubilatom Złotych Godów ktoś nie popełnił ,, fo pa "

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages