Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Ślubowanie pierwszoklasistów w SP w Piotrowcu

2014-11-03 12:20:05 (ost. akt: 2014-11-03 12:22:59)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Ślubowanie, to pierwsza poważna przysięga młodego człowieka, który rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Dnia 24 października nasi najmłodsi zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Piotrowcu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością rodzice oraz zaproszeni goście: Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu Pani Halina Uźluk, Sekretarz Miasta i Gminy Pieniężno Pan Daniel Piotrkowski. Pierwszaki do tego dnia przygotowywały się od początku roku szkolnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym udowodniły, iż znają prawa i obowiązki ucznia, sporo wiedzą o swojej ojczyźnie i zasługują na to, by stać się uczniami naszej szkoły.

Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi ślubując: dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, rzetelnie i sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, reprezentować właściwą postawę wobec wszystkich pracowników szkoły, a także rozwijać w sobie postawę patriotyczną. Aktu pasowania poprzez dotknięcie uczniowskiego ramienia wielkim ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor Zofia Podlecka wraz Panią Dyrektor Haliną Uźluk. Niespodzianką były występy taneczne naszych przedszkolaków oraz skecze w wykonaniu uczniów klas III- VI.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Dzień ten na pewno, na zawsze zostanie w ich pamięci.

Spotkanie było także okazją do uroczystego wręczenia aktu nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego Pani Jolancie Kosobudzkiej, przekazania nagród dyrektora nauczycielom oraz wręczenia Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Pieniężno naszej Pani Dyrektor Zofii Podleckiej.

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages