Koncertowa gra lechowianek

2014-12-12 13:36:21(ost. akt: 2014-12-12 13:58:57)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

Na mistrzostwach rejonu IV WMSZS siatkarskich „4” dziewcząt w Elblągu najstarsze siatkarki Szkoły Podstawowej w Lechowie pokazały, że w siatkówkę grać potrafią i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału województwa.
Zawodniczki pierwszej „czwórki” grały bardzo dobrze przez cały turniej, dlatego wszystkie sety wygrały pewnie. A już w meczu z najgroźniejszymi rywalkami z SP 19 i SP 25 Elbląg ręce same składały się do oklasków.

Kornelia Grzybowska, Natalia Konsalik, Natalia Raplewicz i Klaudia Kutryb grały koncertowo, wykonywały wszystkie założenia taktyczne ustalone przed meczem i prowadziły z gospodyniami już 11:3 by ostatecznie wygrać pewnie 20:13. Po przegranym drugim secie ponownie wygrały 15:6 i całe spotkanie 2:1. Mecz z SP 25 Lechowo wygrało pewnie 2:0 (20:5, 20:13).

Na wyróżnienie zasługuje również Kinga Grzybowska, która bardzo pewnie prowadziła grę drugiego składu i znacząco przyczyniła się do końcowego sukcesu.

Dzień wcześniej w tej samej szkole na mistrzostwach rejonu IV „3” Natalia Raplewicz, absolutna liderka drużyny, z koleżankami uzyskała awans z pierwszego miejsca do półfinału województwa. Choć w turnieju zagrały tylko dwa zespoły, to zwycięstwo 2:1 (6:25, 25:23, 15:7) nad SP 19 warte jest odnotowania. Z różnych przyczyn w turnieju nie zagrały szkoły z: Lipowiny, Pasłęka i Elbląga.