środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Grali o Puchar Posłów na Sejm RP

2015-02-11 15:15:20 (ost. akt: 2015-02-11 15:21:27)

Autor zdjęcia: Archiwum Organizatorów

Turniej siatkarski na zakończenie ferii o Puchar Posłów na Sejm RP Mirona Sycza i Piotra Cieślińskiego oraz Radnego Powiatowego Mateusza Sobieszczuka wzbudził znacznie większe zainteresowanie niż spodziewali się tego organizatorzy. W rozgrywkach, które odbyły się dnia 7 lutego chęć uczestnictwa deklarowało ponad 20 drużyn.

Niestety ze względów technicznych - braku tak dużej sali sportowej w Pieniężnie, w której można by przeprowadzić turniej z uczestnictwem takiej ilości drużyn, już na tydzień przed turniejem odmawiano zapisów kolejnych drużyn.

Ostatecznie w siatkarskich zmaganiach wzięło udział dziesięć sześcioosobowych drużyn z: Pieniężna, Braniewa, Lelkowa, Lipowiny, Ornety, Wilcząt i Podlech. Skład drużyny liczył 4 mężczyzn i 2 kobiety. Współorganizator turnieju oraz jego sędzia Zbigniew Żyndul - Prezes Klubu Sportowego „Wałsza” w Pieniężnie kilkakrotnie podkreślił zadowolenie z powodzenia jakim cieszą się rozgrywki siatkarskie w Pieniężnie, które zapewne będą się rozrastać. Podkreślając, że już niedługo nie będzie barier technicznych i organizacyjnych, bowiem dzięki dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w Pieniężnie powstaje nowa, pełnowymiarowa sala sportowa z nowoczesnym zapleczem technicznym, której teraz brakuje nie tylko w naszej gminie ale i całym powiecie Braniewskim.

Mimo ograniczenia liczby zgłoszonych drużyn turniej trwał od rana do wieczora. Grano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Najbardziej zaciętym okazał się mecz półfinałowy. Grupa siatkarzy ze Straży Granicznej z Lelkowa zwyciężyła bez straty seta z wszystkimi zespołami grającymi. W meczu o pierwsze miejsce siatkarze z Lelkowa gładko 2:0 rozprawiło się z zespołem Pabieda z Pieniężna, którzy uplasowali się na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy zespołu Fortunate z Pieniężna.

Jednym z współorganizatorów poza animatorami sportu zatrudnionymi na kompleksie Orlik w Pieniężnie oraz Klubem Sportowym Wałsza była nieformalna grupa młodzieży Wałsza Fans United, która zadbała o niezapomnianą atmosferę rozgrywek i doping.

Niestety ze względu na obowiązki nie dotarli na turniej parlamentarzyści Miron Sycz oraz Piotr Cieśliński, którzy wsparli organizację tego wydarzenia. Podsumowania turnieju i wręczenia ufundowanych pucharów dokonał Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, który podkreślił wysoki poziom rozgrywek oraz uznał dobrą współpracę Stowarzyszenia „Wałsza” z animatorami sportu oraz zaangażowanie młodzieży w organizację tego wydarzenia.

Burmistrz podkreślił fakt, że urząd jest zawsze otwarty na wspieranie działań wychodzących od mieszkańców jak w przypadku organizacji tego turnieju. Medale wszystkim zawodnikom wręczył sędzia rozgrywek Marek Teca wraz z Anetą Lachowicz animatorem sportu na Orliku w Pieniężnie. Organizatorzy gratulują wysokiego poziomu rozgrywek oraz składają podziękowania za wielką pracę dla sędziów turnieju Pana Marka Tecy oraz Zbigniewa Żyndula. Jednocześnie szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Szkoły Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie im. Władysława Reymonta – Pana Piotra Przybylaka, za udostępnienie sali sportowej i możliwość przeprowadzenia tego turnieju.
Skład drużyn:
1.Zespół - Straż Graniczna z Lelkowa:
Orest Hrybyk, Michał Demkowicz, Radosław Czebatul, Agata Hirniak, Bartosz Panasiuk, Bartosz Laszuk, Michał Wiśniewski, Patrycja Patyra.

2. Zespół - Pabieda z Pieniężna:
Monika Byk, Sylwia Ciborska, Aneta Lachowicz, Jan Byk, Mariusz Ciborski, Dariusz Kaczmarczyk, Karol Mastalerz.

3.Zespół – Fortunate z Pieniężna:
Karol Machnowski, Marzena Machnowska, Danuta Marszał, Krzysztof Kochanowski, Artur Serafin, Łukasz Stopczyński.

4.Zesół – Porkon z Ornety:
Adam Fijarczyk, Maciej Szybko, Łukasz Lipiński, Adam Krawczyk, Maciej Kmita, Kamila Bądkowska, Maria Orwat.

5.Zespół - Czarny Koń z Lipowiny:
Karolina Kołodziejska, Agata Koziatek, Tomasz Bejda, Wojciech Wnuk, Paweł Faszczuk, Patryk Araszkiewicz, Karolina Kowalewska.

6.Zespół – Braniewo 2:
Magdalena Kowalewska, Anna Jabłońska, Mariusz Jurczuk, Kamil Krzywiec, Przemysław Bakun, Daniel Jurczuk.

7.Zespół - SPS Krasa z Braniewa:
Sebastian Miąsko, Dawid Szmert, Jonatan Łacman, Mateusz Kurek, Aleksandra Fidura, Justyna Cytrynowicz.

8.Zespół - z Wilcząt:
Aleksandra Michałek, Aleksandra Ficak, Bartosz Augustyńczyk, Grzegorz Augustyńczyk, Marcin Misiejczuk, Przemysław Dolot, Grzegorz Jarosławski,
Daria Żejmo.

9.Zespół – Dream Team z Podlech:
Beata Olszewska, Marta Olszewska, Karolina Gaworek, Mateusz Olszewski, Krzysztof Suszyński, Krzysztof Augustyńczyk, Jarosław Gielik, Grzegorz Komorowski.

10.Zespół – Kasztanki z Pieniężna:
Paweł Pilucuk, Mateusz Jamróz, Paula Bryndzia, Piotr Lebczyński, Emilia Sławińska, Łukasz Szkoda.Po kilkugodzinnej rywalizacji miejsca na podium zajęli:
1 miejsce: Zespół - Straż Graniczna z Lelkowa,
2 miejsce: Zespół - Pabieda z Pieniężna,
3 miejsce: Zespół – Fortunate z Pieniężna,
4 miejsce: Zespół - SPS Krasa z Braniewa,
5 miejsce: Zesół – Porkon z Ornety,
6 miejsce: Zespół - Czarny Koń z Lipowiny,
7 miejsce: Zespół – Kasztanki z Pieniężna,
8 miejsce: Zespół – Dream Team z Podlech,
9 miejsce: Zespół – Zespół - z Wilcząt,
10 miejsce: Zespół – Braniewo 2.

Organizatorami turnieju piłki siatkowej w Pieniężnie byli: KS Wałsza, Gmina Pieniężno – Kompleks Boisk Sportowych Orlik, nieformalna grupa młodzieży Wałsza Fans United.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nex Helkraiser #1666360 | 83.28.*.* 14 lut 2015 22:37

  To jak wsparli?! Puchar ufundował Burmistrz, organizował Żyndul, a oni nawet nie uczestniczyli w turnieju. Oj lansik, pchanie się na afisz za darmoszke przed wyborami aż bucha

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. romanka #1663202 | 83.25.*.* 11 lut 2015 22:28

   strażnicy mieli super zawodników ten w czerwonym szczególnie sie wyróżniał . Gratulacje

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gosciu #1663165 | 37.248.*.* 11 lut 2015 22:13

   Swietny turniej dzieki za super zabawe i milo spedzony czas;D

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages