Siatkarki z Lechowa na mistrzostwach rejonu

2015-03-24 13:00:09(ost. akt: 2015-03-24 13:02:00)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Na mistrzostwach regionu II siatkarskich „4” dziewcząt zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Lechowie były o krok od awansu do najlepszej szóstki na Warmii i Mazurach. W ostatnim decydującym o awansie meczu przegrały w tie break-u ze SP nr 4 w Iławie 13:15. Ostatni punkt lechowianki straciły po błędzie przekroczenia linii środkowej, którego dopatrzył się sędzia.
We wcześniejszych meczach zawodniczki z Lechowa przegrały z gospodyniami 1:2 i wygrały z elblążankami 2:1. Szczególnie wiele emocji dostarczył drugi mecz, w którym lechowianki przez połowę pierwszego seta stały na boisku jak sparaliżowane i przegrywały już 5:12. A oczywiste było, że jeżeli przegrają pierwszego seta to i cały mecz 0:2, ponieważ druga „czwórka” gra zdecydowanie słabiej.

W tej sytuacji stracą szansę na awans już przed ostatnim meczem z Iławą. Na szczęście Natalia Konsalik nie uległa emocjom, zdobyła kilka bardzo ważnych punktów w tej części gry, co pozwoliło zmniejszyć stratę punktową i odbudować grę koleżanek, które ostatecznie wygrały 25:19.

Po przegranym drugim secie 18:25, pierwszy skład grając już na swoim poziomie wygrał 15:9 i cały mecz 2:1. Trzecie miejsce w regionie plasuje Lechowo na VII – IX miejscu w województwie. To dobry wynik, ale niedosyt pozostał, ponieważ drugi raz z rzędu „4” dziewcząt odpadają przegrywając w tie break–u dwoma punktami.

Składy: I – Natalia Konsalik, Kornelia, Grzybowska, Klaudia Kutryb, Natalia Raplewicz, II – Kinga Grzybowska, Izabella Niścior, Weronika Nahańska, Małgorzata Druskis.