środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Motocykliści Putina chcą się pokłonić katowi AK

2015-04-17 11:27:59 (ost. akt: 2015-04-17 11:37:43)

Autor zdjęcia: Jan Melzak

Motocyklowy gang z Rosji chce przejechać przez Polskę. Niewykluczone, że "Nocne Wilki" Putina zajadą też do Pieniężna.

Kim są "Nocne Wilki? - To rosyjscy gangsterzy motocyklowi na usługach Putina, którzy mają tyle wspólnego z hobby motocyklowym, ile Specnaz ze strzelectwem sportowym. To bandyci. Ich szef Załdostanow ps. „Chirurg” jest kumem Putina i szefem groźnych bojówek „Antimaidan”, zadaniowanych do bicia rosyjskiej opozycji. Walczą w Donbasie, a wcześniej terroryzowali tatarskich i ukraińśkich mieszkańców Krymu podczas sfałszowanego referendum pod lufami zielonych ludzików - czytamy na profilu "Rosyjska V kolumna w Polsce" na FaceBooku.

Motocykliści Putina to taka dziwne dla nas, ale typowe dla Rosji, skrzyżowanie nacjonalizmu rosyjskiego połączonego z uwielbieniem dla Stalina. Ich szefem jest Aleksander Załdostanow. To bliski przyjaciel Putina. Sam Putin jest z gangiem mocno związany. W przeszłości uczestniczył w rajdach "Nocnych Wilków". Przez to w 2013 roku znalazł się na liście...członków grup przestępczych przygotowanej przez Narodowe Biuro Śledcze Finlandii.

Załdostanow wymyślił sobie rajd motocyklowy z okazji 70 rocznicy zakończenia wojny. Od razu wyjaśnijmy, że nie chodzi mu o II Wojnę Światową, która zaczęła się 1 września 1939 roku. Bynajmniej. Załdostanow chce swoim rajdem wiodącym przez Białoruś, Polskę i Czechy do Berlina uświetnić 70 rocznicę Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. A ta zaczęła się w czerwcu 1941 roku.

W każdym razie pomysł, że motocyklowi żołnierze Putina będą sobie rajdować po Polsce wywołał powszechne protesty społeczne. Wtedy gang wydał oświadczenie, że Polacy protestujący przeciwko przejazdowi to zapewne ...potomkowie hitlerowskich kolaborantów.

Władze Berlina oświadczyły na dniach, że nie wpuszczą do miasta "Nocnych Wilków". A nasza władza zaczęła kombinować, jakby tu nie wpuścić gangu na terytorium RP.

W tym wszystkim jest też nasz lokalny element. Otóż pojawiły się informacje, że "Nocne Wilki" przejeżdżając przez Polskę zajadą też do Pieniężna, aby pokłonić się przed pomnikiem generała Czerniachowskiego. Kto zacz ów generał? Czym się zasłużył na pomnik w Polsce?

Generał Czerniachowski w lipcu 1944 roku dowodził 3. Frontem Białoruskim, którego żołnierze walczyli z Wehrmachtem na wileńszczyznie. 17 lipca wspólnie z generałem Sierowem z NKWD zaprosił na rozmowy dowództwo wileńskiej AK z komendantem płk. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilkiem”. Wszystkich polskich oficerów aresztowano. Potem to samo zrobiono z dowódcami oddziałów partyzanckich. Rozbrojono też 8 tysięcy żołnierzy AK. Część z nich zginęła, a wielu zostało zesłanych do łagrów lub przymusowo wcielonych do Armii Czerwonej. Takie to zasługi wobec Polski miał generał Czerniachowski, kiedy w lutym 1945 roku zginął pod Pieniężnem.

Rosyjscy komuniści ostatecznie zdecydowali, że Czerniachowski zostanie bohaterem litewskim a nie polskim. Pochowali go w Wilnie, a w 1950 roku postawili mu tam stosowany pomnik. Litwini po odzyskaniu niepodległości nie cackali się specjalnie z pamięcią po sowieckim generale.

W 1993 roku, szczątki Czerniachowskiego i pomnik odesłano do Rosji. Szczątki generała spoczęły w Moskwie, a pomnik trafił na jeden z placów w rosyjskim Woroneżu,

Na początku 2014 roku burmistrz i radni z Pieniężna próbowali usunąć pomnik. Nie udało się to jednak.

Przypomnijmy tylko, że usunięciu z Pieniężna pomnika sowieckiego generała Iwana Czerniachowskiego sprzeciwił się poseł SLD Tadeusz Iwiński.

Zdaje się, że "Nocne Wilki" dzięki Bogu nie przyjadą do Pieniężna. Ciągle bowiem zmieniają trasę swojego przejazdu przez Polskę. Miejmy nadzieję, że w ogóle nie wjadą do Polski, bo ich do nas nie wpuścimy. jak będzie okaże się 27 kwietnia, bo wtedy Rosjanie chcą wjechać do Polski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Melzak

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Anna #1726831 | 141.170.*.* 1 maj 2015 21:58

  Witam) W moim wypadku mi bardzo pomógł ta web strona http://preply.com/pl/rosyjski-przez-sk ype Szukałam fachowców , które nie tylko znają że robią, ale i mają konieczne jakości, z doświadczeniem pracy i z ogromnym bagażem wiedz i umiejętności. Jeśli Państwu trzeba korepetycje z języka rosyjskiego, "native speaker" nośnik mowy doradzam tę stronę internetową. Tam prawdziwi fachowcy, bardzo odpowiedzialny podchodzą do swojej pracy nie tylko z dorosłymi ale i z dziećmi. I całkiem możliwy do przyjęcia koszt. tak że spróbujcie)) język rosyjski bardzo łatwo mi poszedł po Skype zajęciach ) Można otrzymać lekcje online Skype za darmo! nauka na Skype jest bardzo efektywna ! Doradzam)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Precz z radziecką komuną #1721658 | 37.220.*.* 25 kwi 2015 09:51

  Ruscy nauczyli sie po Polsku i piszą na forum. Niedługo wszystkich Polaków zaczniecie wyzywać od Ukraińców i banderowców za to, że nie akceptują waszego putlerlandu. Jakże miłe, że wasze "nocne kundle" na imperialistycznych hamerykańskich motorach w tradycyjnym amerykańskim szyku nie przejadą przez Polskę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. chora ta polska #1721397 | 5.147.*.* 24 kwi 2015 21:27

  Po pisowski sejn i rzad przypomina dom wariatow,bo wielu ma pochodzenie banderowsko wyklete dlatego tacy mordercy chca wojni i dlatego USA zaczyna inaczej oceniac Polskie..Jak obecnie po wyborach zostana wybrani ci sami to vizy do USA pozostano,bo tam wariwtow nie wpuszczaja.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kuba #1720895 | 195.136.*.* 24 kwi 2015 11:34

  a Wam nie psauje, jak Redaktor prawdę pisze? wyłączcie TVN !!! zacznijcie samodzielnie myśleć! to nie boli!

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olo #1719107 | 178.183.*.* 22 kwi 2015 10:20

  a pan redaktor to chyba cos z deklem ma nie tak ze takie bzdury pisze

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (29)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages