Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Kolejne debiuty przed kamerą

2015-05-20 12:02:34 (ost. akt: 2015-05-20 12:18:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Uczniowie klasy mundurowej z Pieniężna poznali tajniki pracy oficera prasowego i dziennikarzy. W trakcie spotkania przedstawiciele policji odpowiadali na pytania dotyczące służby prasowo-informacyjnej, a dzięki współpracy z przedstawicielem lokalnych mediów, udzielali cennych wskazówek związanych z występowaniem przed kamerą. Młodzież po raz pierwszy mogła sprawdzić się w takiej roli. Na zakończenie spotkania dziennikarz TvBraniewo24 zaprezentował uczniom sprzęt, bez którego realizacja materiału audio-video nie byłaby możliwa.

Już po raz kolejny policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Braniewie prowadzą cykl szkoleń uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie. Na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Braniewie, a Dyrektorem Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Pieniężnie młodzież spotyka się z policjantami i zdobywa wiedzę z zakresu wybranych zagadnień bezpieczeństwa i służby w policji.
We wtorek (19.05.) uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę oficera prasowego policji, a także stanąć po drugiej stronie kamery. Oprócz funkcjonariusza w zajęciach uczestniczył przedstawiciel lokalnej telewizji – TV Braniewo 24 – Pan Tomasz Sitarz.  

Spotkanie podzielono na 2 części . Podczas pierwszej z nich przybliżono młodzieży prawne aspekty służby oficera prasowego oraz pełnione przez niego funkcje. W trakcie prelekcji zwracano szczególną uwagę na to, że udzielanie informacji należy do jednych z obowiązków Policji. Dzięki współpracy oficera prasowego z mediami do szerokiego grona odbiorców trafiają serwisy informacyjne jednostki, komunikaty związane z poszukiwaniem lub zaginięciem osób, jak również informacje o przestępcach. Tajniki swojej pracy zdradził także uczniom lokalny dziennikarz.

Po części teoretycznej nadszedł czas na sprawdzian predyspozycji i umiejętności. W trakcie warsztatów młodzież uczyła się przekazywania informacji prasowej. Policjanci przygotowali specjalny opis zdarzenia, na podstawie którego młodzież sporządzała informację prasową, a także odpowiadała na trudne pytania. Uczniowie wcielali się zarówno w rolę oficera prasowego jak i dziennikarza. Na zakończenie zajęć wszystkim obecnym zaprezentowano specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zrealizowania materiału audio-video. Uczniowie nie kryli zadowolenia z przeprowadzonych zajęć.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tom #1739086 | 77.112.*.* 21 maj 2015 14:14

    gertych na zdjęciu?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages