SP Lechowo mistrzem Warmii i Mazur w „3” chłopców

2015-06-18 10:30:00(ost. akt: 2015-06-18 10:19:25)
Mistrzowie Warmii i Mazur-SP Lechowo

Autor zdjęcia: Archiwum SP Lechowo

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lechowie obroniła tytuł mistrza zdobyty w ubiegłym roku. Zespół nauczyciela wychowania fizycznego Krzysztofa Kochanowskiego obronił tytuł w pięknym stylu pokonując po niezwykle dramatycznym meczu gospodarzy.
Siatkarze z rocznika 2003 i młodsi jechali do dalekiej Gołdapi z myślą o obronie tytułu. Było to kolejne wielkie wyzwanie dla tej drużyny z tak malej szkoły, która liczy zaledwie 63 uczniów. W fazie grupowej podopieczni trenera Krzysztofa Kochanowsksiego pokonali bez problemu SP 4 Ełk, a następnie 2:1 SP 3 Bartoszyce i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału. W turnieju regionalnym lechowianie rywalizowali z SP 1 Ostróda i teraz doszło do rewanżu. Podobnie, jak w regionie, Michał Wolak i jego koledzy pokonali ostródzian 2:1 awansując do finału. W meczu decydującym o złotym medalu SP Lechowo spotkało się z gospodarzami — SP 3 Gołdap. Lepiej pierwszego seta rozpoczęli goście prowadząc 9:4 i później 13:8. Świetnie grający Michał Wolak praktycznie przez cały turniej „trzymał” grę w przyjęciu, obronie i ataku, ale w końcówce seta to jednak miejscowi byli lepsi wygrywając 29:27. Druga trójka z Lechowa pokazała, że na nich też można liczyć i wygrała drugiego seta 25:22 przedłużając szansę na złoty medal. W tie breaku Bartłomieja Jarosza zastąpił w pierwszym składzie Bartłomiej Konsalik i zawodnicy z Gołdapi tak łatwo punktów już nie zdobywali. Końcówka seta to gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali lechowianie i puchar za tytuł mistrza Warmii i Mazur ponownie pojechał do małego Lechowa.
Nagrodą za tytuł mistrza był bardzo okazały puchar i medale.