Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Konkurs o ochronie przyrody „Czyste środowisko – czyste sumienie”

2015-06-23 15:22:09 (ost. akt: 2015-06-23 15:30:19)

19 czerwca 2015r przy Leśniczówce w Rezerwacie Doliny Rzeki Wałszy w Pieniężnie odbył się Powiatowy konkurs o ochronie przyrody pod nazwą „ Czyste środowisko – czyste sumienie”. Organizatorem była Liga Obrony Kraju z siedzibą w Pieniężnie przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Pieniężnie.

W konkursie udział wzięli uczniowie wytypowani przez nauczycieli poszczególnych szkół. Potocznie olimpiada ekologiczna nazywana była również „Zgaduj Zgadula”, była to już kolejna edycja konkursu dofinansowanego ze Starostwa Powiatowego w Braniewie. Uczniowie zmagali się z pytaniami na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum, które były bardzo zróżnicowane. Najmniejszy problem sprawiły dzieciom zagadki. Rywalizacja była długa i zacięta, ale udało nam się wyłonić zwycięzców. Do I etapu przystąpiło 21 osób ze szkół:
- Szkoła Podstawowa w Piotrowcu,
- Szkoła Podstawowa w Pieniężnie,
- Szkoła Podstawowa w Bażynach,
- Szkoła Podstawowa w Pakoszach,
- Gimnazjum w Pieniężnie.
Spośród wszystkich osób do II etapu zakwalifikowało się 12 uczestników, z których przyznaliśmy 8 miejsc i 4 wyróżnienia.
I miejsce – Masza Czekmariewa – finalista konkursu o przyrodzie wygrała główną nagrodę – rower górski
II miejsce – Martyna Krzemińska
III miejsce – Zofia Sęk
IV miejsce – Zuzanna Strzelecka
V miejsce – Jakub Mamiński
VI miejsce – Roksana Orkwiszewska
VII miejsce – Joanna Jastrzębska
VIII miejsce – Aleksandra Czesak
wyróżnienie – Nikola Worek, Patrycja Borkowska, Kamil Kowal i Kamil Mieczkowski
Organizatorzy wraz z przedstawicielami ze Starostwa z Braniewa wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy, drogocenne nagrody m.in. rower górski, który towarzyszy konkursom ekologicznym od paru lat, mp4, mini stół do tenisa stołowego, rakiety do tenisa ziemnego, piłki i wiele, wiele innych ciekawych nagród. Wszystkim zapewniliśmy ciepłe kiełbaski, gorące i zimne napoje oraz słodki poczęstunek. Wszystko przebiegło pomyślnie, młodzież była zadowolona ze swoich nagród. Będziemy podtrzymywali tradycję prowadzenia olimpiady ekologicznej, także wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w przyszłym roku. Mówi Tadeusz Kłębucki prezes Ligi Obrony Kraju. A żeby godnie żyć trzeba dbać o Matkę ziemię i jej owoce.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages