Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Uroczysta akademia z okazji zakończenia edukacji w gimnazjum w Pieniężnie

2015-06-25 14:55:04 (ost. akt: 2015-06-25 15:06:13)

Na uroczystość, która odbyła się 25 czerwca przybyli: Kazimierz Kiejdo – burmistrz Pieniężna, o. Kazimierz Gergont – dziekan dekanatu Pieniężno jednocześnie proboszcz parafii pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła, Marta Ligman – reprezentująca Radę Rodziców oraz liczni rodzice absolwentów.

Na początku odśpiewano Hymn Państwowy w obecności Sztandaru Szkoły. Następnie odbyło się (stało się już tradycją tych uroczystości) przyrzeczenie absolwentów. W następnej części Dyrektor Szkoły Janusz Milan wyróżnił i nagrodził uczniów o ponadprzeciętnych dokonaniach. W grupie nagrodzonych znaleźli się;
1. Joanna Jastrzębska – średnia ocen 5,50. Była wielokrotna laureatka wielu konkursów języka niemieckiego, finalistka wojewódzkiego konkursu języka polskiego, zarówno w jednym jak i drugim, przez uzyskanie stuprocentowego wyniku plasuje się na pierwszym miejscu w Polsce, przewodnicząca samorządu szkolnego, redaktorka pisma szkolnego „Po Dzwonku”, zawodniczka szkolnej drużyny piłki siatkowej,
2. Michał Woźny – średnia ocen 5,22. Laureat wojewódzkiego konkursu z geografii. Półfinalista rozgrywek Gimnazjady w piłce nożnej i piłce siatkowej, finalista Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, konferansjer i akustyk różnych imprez szkolnych,
3. Gabriela Ochab – średnia ocen 5,00. Reprezentantka Szkoły w licznych konkursach recytatorskich na wielu szczeblach, zwyciężczyni w konkursie na filmik pt. „Świadomi nie marnują”, redaktorka pisma szkolnego „Po Dzwonku”, aktywna w działalności wolontariackiej.
4. Piotr Zacharzewski – którego postępy w wynikach nauczania mogą stanowić przykład dla innych gimnazjalistów. Piotr z ucznia bardzo przeciętnego w klasie pierwszej stał się uczniem wzorowym uzyskując świadectwo z wyróżnieniem oraz prawie stuprocentowe wyniki z egzaminu gimnazjalnego stawiające go w czołówce najlepszych uczniów w Polsce.
Następnie Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo nagrodził dwoje uczniów za wybitne dokonania. Zaszczytu tego dostąpili Joanna Jastrzębska i Michał Woźny.
W dalszej części nagrodzono 15 gimnazjalistów wyróżniających się wysoką kultura osobistą. A są nimi; Natalia Kutryb, Weronika Klisz, Natalia Hałeła, Joanna Jastrzębska, Patrycja Niscior, Joanna Niścior, Gabriela Ligman, Christian Józwowski, Klaudia Korenkiewicz, Dominika Markiewicz, Wiktoria Gulbicka, Krzysztof Kołacki, Łukasz Perżyło, Małgorzata Micka i Paulina Gołembiecka.
Wyróżniono też uczniów o stuprocentowej frekwencji, którymi w bieżącym roku szkolnym okazały się uczennice; Oliwia Butkiewicz i Wiktoria Gulbicka.
Nagrodzono i podziękowano zawodnikom szkolnych drużyn piłki nożnej – V miejsce w mistrzostwach województwa i piłki siatkowej – II miejsce w rejonie braniewsko-pasłęcko-elbląskim.
Piłkarze: Michał Demkowicz, Jakub Ciborski, Karol Leśniowski, Michał Woźny, Mateusz Mazurek, Piotr Wójcicki, Mateusz Dynowiec, Tomasz Godlewski
Siatkarze: Mateusz Rokicki, Jakub Ciborski, Karol Leśniowski, Michał Woźny, Piotr Gnes, Paweł Onufrijuk, Tomasz Godlewski
oraz wielu innym gimnazjalistom, którzy wykazali się aktywnością wykraczająca poza poziom przeciętny, a rodzicom wręczono listy gratulacyjne i podziękowania za ich wzorowe wychowanie.
Szkoła przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski w Olsztynie - Nagroda Jakości w Edukacji. Kapituła Konkursu przyznała Naszej Szkole wyróżnienie za zaangażowanie w doskonałość zarządzania przekazując Dyplom Laureata. Szkoła nasza jest jedyną placówką oświatową w powiecie braniewskim, która otrzymała takie wyróżnienie.
Opracowanie: Roman Sztop
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages