środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Policjanci zatrzymali drugiego sprawcę włamań na terenie Pieniężna

2016-03-03 09:22:57 (ost. akt: 2016-03-03 10:57:15)
Mężczyźni zabierali pieniądze, alkohol, a podczas ostatniego wtargnięcia także laptop

Mężczyźni zabierali pieniądze, alkohol, a podczas ostatniego wtargnięcia także laptop

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Kryminalni z Braniewa współpracując z policjantami z Pieniężna ustalili i zatrzymali drugiego mężczyznę odpowiedzialnego za włamania. Z materiału dowodowego wynika, że 22-latek wspólnie z 23-latkiem dwukrotnie wtargnęli do tego samego lokalu gastronomicznego, kradnąc stamtąd alkohol, pieniądze, laptopa oraz monety z automatu do gier. W sumie podejrzani usłyszeli 4 zarzuty, a starszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za uszkodzenie mienia.

O zatrzymaniu pierwszego ze sprawców pisaliśmy już wczoraj (02 marca). Wtedy też do policyjnej celi trafił 22-latek. Pomimo przedstawienia mężczyźnie zarzutów funkcjonariusze nie zamknęli sprawy. Kryminalni wiedzieli, że podejrzany nie działał sam, przystąpili więc do ustalenia jego towarzysza.

Dzięki współpracy policjantów z Pieniężna z policjantami z Braniewa doszło do wytypowania i zatrzymania 23-latka. Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że w lutym mężczyźni działając wspólnie włamali się dwukrotnie do tego samego lokalu. Wchodząc do środka zabierali pieniądze, alkohol, a podczas ostatniego wtargnięcia także laptop. 22 i 23-latek uszkadzali również zabezpieczenia maszyn do gier, skąd kradli znajdujące się w nich monety. Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że starszy z mężczyzn odpowiedzialny jest dodatkowo za zniszczenie mienia. 23-latek uderzając w automat do gry uszkodził ekran, powodując straty na ponad 700 zł. Policjanci odzyskali część straconego mienia. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages