Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podczas dwudniowego festiwalu przewinęło się prawie 300 artystów

2016-11-18 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-18 10:46:49)

W dniach 9-10 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy Bajka odbył się już dwudziesty pierwszy festiwal zorganizowany przez Miejski Dom Kultury i Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Pieniężnie.

Do udziału w pierwszym dniu tj. dzieci i młodzieży zgłosiło się 23 wykonawców z: Nowego Miasta Lubawskiego, Biskupca, Kurzętnika, Samborowa, Olsztyna, Słobit, Fromborka, Płoskini, Braniewa i Pieniężna. Wykonawcy oceniani byli przez komisję w składzie: Anna Kozak, Piotr Radek i Marcin Rycko. Wszyscy od wielu lat są członkami zespołów muzycznych działających na naszym terenie.
Wśród solistów w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Lewicka z Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, drugie miejsce Wiktor Trzebiatowski z Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie, trzecie miejsce Agnieszka Droma z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Wyróżniona została Oliwia Ciechacka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Biskupcu.
Wśród zespołów w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce przypadło zespołowi z Biblioteki Publicznej w Płoskini, drugie miejsce zdobył zespół Inaczej z Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie, zaś trzecie miejsce zespół Efekt ze Szkoły Podstawowej w Pieniężnie. Przydzielono dwa wyróżnienia dla zespołu Wesołe żabki z Przedszkola Miejskiego nr 32 w Olsztynie oraz kółka muzycznego ze Szkoły Podstawowej w Słobitach.
Klasyfikacja młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej przedstawia się następująco: wśród solistów pierwsze miejsce zajęła Laura Truszczyńska ze Studia Wokalnego DREAMS w Nowym Mieście Lubawskim, drugie miejsce Karolina Zalewska z Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie, trzecie miejsce Paulina Świś reprezentująca Internat Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Wyróżniono również Kingę Płotkę z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku i Annę Ochnio licealistkę z Biskupca.
W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajął zespół Serenada z Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie, drugie miejsce zespół W drodze z Gimnazjum im. J. Pawła II w Pieniężnie i trzecie miejsce zespół wokalny z Biblioteki Publicznej w Płoskini.
W drugim dniu festiwalu swoje umiejętności wokalne prezentowały zespoły i soliści w kategorii dorosłych i seniorów. W Pieniężnie gościli uczestnicy z: Braniewa, Dźwierzut, Małdyt, Budr, Stegny, Miłakowa, Górowa Iławeckiego, Ornety, Samborowa i Pieniężna, których oceniała komisja w składzie: Leszek Szarzyński i Grzegorz Lewandowski z Wydziału Muzyki UWM w Olsztynie oraz Tadeusz Szymański. Przed rozpoczęciem przesłuchań muzycznych został odczytany list od Pana Posła Zbigniewa Babalskiego.
Wśród solistów nie przyznano wyróżnień. Natomiast wśród zespołów pierwsze miejsce zajął zespół Piątka z plusem z Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie, drugie miejsce zespół Alebabki z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach, trzecie miejsce zespół Warmianki z Miłakowskiego Domu Kultury w Miłakowie oraz wyróżniono dwa zespoły tj. zespół Antonówki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach i zespół Stefanki ze ŚDS Bajka w Pieniężnie.
Podczas dwudniowego festiwalu przewinęło się prawie 300 osób, które miały zapewniony gorący posiłek, bigos i zupę pomidorową, kawę i herbatę. Wszyscy uczestnicy otrzymali również oprócz dyplomów pamiątkowe statuetki, a zwycięzcy puchary i nagrody rzeczowe. Aby zabezpieczyć taką hojność wobec uczestników to zasługa naszych darczyńców a są nimi : Starostwo Powiatowe w Braniewie na czele z Panem Starostą Leszkiem Dziągiem i Urząd Miejski w Pieniężnie na czele z Panem Burmistrzem Kazimierzem Kiejdo oraz sponsorzy: Przedsiębiorstwo EWIX z Górowa Iławeckiego z Prezesem Leszkiem Kłębuckim, Pan mjr Andrzej Zuba- Dyrektor UW LOK w Olsztynie, o.Wiesław Dudar z SVD w Pieniężnie oraz Pan Zbigniew Babalski- poseł PIS. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wymienionym wyżej sponsorom. Nagrody oraz wyróżnienia dzieciom i młodzieży wręczali Pan mjr Andrzej Zuba oraz członek Zarządu Powiatu Braniewskiego- Mateusz Sobieszczuk.
10 listopada po prezentacji zespołów odbyła się Uroczysta Akademia poświęcona 98. rocznicy odzyskania niepodległości w wykonaniu wolontariatu działającego przy MDK w Pieniężnie. Po czym Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Pieniężnie Tadeusz Kłębucki wcielił się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego i wręczył statuetki za krzewienie patriotyzmu, które otrzymali obecni: burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, mjr Andrzej Zuba, starosta Leszek Dziag, prezes Leszek Kłębucki, kierownik ŚDS Bajka Dorota Hołownia oraz nieobecni poseł Zbigniew Babalski, o. proboszcz Kazimierz Gergont oraz o. Wiesław Dudar- Dyrektor Referatu Misyjnego SVD w Pieniężnie, którym statuetki zostaną wręczone osobiście w najbliższym czasie.
Nagrody i puchary występującym uczestnikom w drugim dniu festiwalu wręczali: starosta braniewski Leszek Dziag, burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo, prezes EWIX Leszek Kłębucki.
Dziękuję pracownikom MDK za wzorowe wykonanie powierzonych obowiązków podczas trwania festiwalu: Dawidowi Gregorczykowi- akustyk, Paulinie Różyckiej- obsługa techniczna, Annie Jankowskiej- obsługa techniczna, Janinie Rzymskiej- praca w kuchni oraz wszystkim wolontariuszom MDK.

Organizatorzy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przemówienie p.Burmistrza #2117944 | 91.199.*.* 22 lis 2016 10:13

    Byłem pod wielkim wrażeniem tego przemówienia. To jest lep. niż Kabaret Moralnego Niepokoju bo można oglądać i oglądać i zastanawiać się czy to sen? Dziś zrobie to ze 3 razy-polecam

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages