Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Kierpajniada 2017 pełna atrakcji

2017-08-08 14:36:12 (ost. akt: 2017-08-08 14:38:42)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatorów

5 sierpnia już po raz 10 odbył się doroczny festyn rodzinny „Kierpajniada”. Na placu przed zabytkowym dworem licznie zgromadzili się mieszkańcy Kierpajn, członkowie ich rodzin, sąsiedzi, przyjaciele oraz zaproszeni goście.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli: Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo z mąłżonką, członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Mateusz Sobieszczuk, Sekretarz Gminy Pieniężno Daniel Piotrkowski z rodziną, Prezes PEC w Pieniężnie Bronisław Gacki z rodziną, Sekretarz Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wanda Kuca.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą św. odprawioną przez proboszcza Parafii Długobór - werbistę Wiesława Grześkowiaka. Po wspólnej modlitwie oficjalnie rozpoczęto imprezę, Pan Burmistrz w krótkim przemówieniu podziękował za zaproszenie i pozdrowił jej uczestników. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi z rodzicami z wielkim zaangażowaniem brali udział w zabawach prowadzonych przez ekipę animatorów z Pasłęka, korzystali z dmuchanego placu zabaw, basenu z kulą wodną. Tradycyjnie dużym powodzeniem cieszyła się zabawa fantowa. Podczas imprezy odbył się również turniej piłki siatkowej. Wszyscy uczestnicy nieodpłatnie mogli posilać się potrawami z grilla, staropolską pajdą chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. O godzinie 19.30 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu Evening Dance, trwała do godziny 01.00, następnie licznie zgromadzeni uczestnicy Kierpajniady jeszcze przez kilka godzin kontynuowali zabawę przy muzyce mechanicznej. Impreza jak co roku przebiegała w bardzo dobrej, rodzinnej atmosferze, była doskonałą okazją do wspólnych rozmów, zabawy i integracji.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za wsparcie imprezy: Burmistrzowi Pieniężna Kazimierzowi Kiejdo, Prezesowi PEC – Bronisławowi Gackiemu, Irenie i Bogdanowi Szewczykom. Wyrazy swojego uznania i wdzięczności kieruje do członków Rady Sołeckiej (Ewy Micka, Marzeny Smolińskiej i Pawła Kisiela), druhów OSP, mieszkańców, dzieci i młodzieży, którzy jak zawsze z wielkim zaangażowaniem przez wiele dni społecznie pracowali przy organizacji kolejnej Kierpajniady.


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages