Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

2018-03-08 10:30:00 (ost. akt: 2018-03-08 10:46:31)

Pieniężno\\\ Po raz drugi Pieniężno uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji pn. "Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". Wydarzenie patriotyczno-sportowe odbyło się 4 marca o godz. 15.00 na stadionie leśnym w Pieniężnie.

Głównym celem biegu jest popularyzacja wiedzy i treści historycznych na temat żołnierzy podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, ale także popularyzacja biegania i zdrowego trybu życia.

W Biegu udział wzięło 160 zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, w wieku od 3 lat do 63 lat. Do pokonania były dwie trasy do wyboru o długości 1963 metry oraz o 5000 m. Po zakończonym biegu wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami. Dla uczczenia Dnia Żołnierzy Wyklętych tuż przed biegiem odbyły się występy poświęcone wydarzeniom tamtego okresu w wykonaniu dzieci zrzeszonych w kółku muzycznym w MDK oraz uroczysty koncert chóru męskiego „ Chorał” z Morąga.

Honorowy patronat nad biegiem objęli: Burmistrz Pieniężna Pan Kazimierz Kiejdo oraz Naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie pan Karol Sacewicz. Organizatorami biegu byli: Miejski Dom Kultury w Pieniężnie przy ścisłej współpracy Fundacji Wolność i Demokracja w Warszawie, Urzędu Miejskiego w Pieniężnie, Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, ZW LOK w Olsztynie , Powiatowej Policji w Braniewie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieniężnie.
Organizator zadbał również o uhonorowanie najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu, wręczając im dodatkowo puchary ufundowane przez Dyrektora ZW LOK w Olsztynie Andrzeja Zubę. Wszyscy uczestnicy już na miejscu mogli pożywić się przepysznym kapuśniakiem przygotowanym przez Przedszkole Publiczne w Pieniężnie i ogrzać się przy okazałych ogniskach.

Galeria zdjęć: TUTAJ

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages