Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik odwiedzi Pieniężno

2018-03-07 13:35:59 (ost. akt: 2018-03-07 13:41:11)

Autor zdjęcia: www.kopernik.org.pl

Po raz pierwszy w powiecie braniewskim pojawi się Naukobus z Centrum Nauki Kopernik.

Wizyta odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pieniężnie w dniach 8-9 marca 2018 r. W tych dniach, uczniowie szkół będą mieli okazję zapoznać się z "eksponatami" z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, natomiast 8 marca w godz. 16:00 - 18:00 ekspozycja będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców.

8 marca 2018 r. ok. godz. 11:00 odbędzie się nieformalne otwarcie wystawy.

O naukobusie:
W ramach projektu Naukobus, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, docieramy do miejsc, w których nieczęsto poznaje się prawa nauki przez samodzielne eksperymentowanie. W 2018 roku zamierzamy dotrzeć do 160 małych miejscowości.

W Naukobusie podróżuje nasza wystawa objazdowa „Eksperymentuj”. Dzięki współpracy z ministerstwem nie tylko ją rozbudowaliśmy o kolejne eksponaty, ale też wykonaliśmy jej kopię. To dlatego w tym roku będą jeździły dwa Naukobusy. Oczywiście wozimy nie tylko eksponaty, ale i ideę – uczenie się przez eksperymentowanie.

Każda wizyta trwa 2 dni. W tym czasie eksponaty są rozstawione w szkole, a uczniowie, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda poznawania świata, a nasi edukatorzy dodatkowo objaśniają działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki. Siedząc na wirującym krześle można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, trójwymiarowy model ludzkiego ciała uczy tego, jak jesteśmy zbudowani, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. Nauczycieli natomiast zaprosimy na warsztaty „Eksponaty i eksperymenty”, które inspirują do wykorzystania potencjału eksponatów w nauczaniu.

Naukobus to jednak nie tylko wystawa, ale także edukatorzy i badacze. Ci ostatni sprawdzają, jakie eksponaty i warsztaty najlepiej przyczyniają się do rozwoju kapitału naukowego.

www.kopernik.org.pl


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages