Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Profil użytkownika Jan Melzak

Przeprosił rosyjskiego ministra i wyleciał z TVP

Marii Przełomiec, prowadzącej "Studio Wschód" dziennikarce TVP, należą się od nas wszystkich wielkie podziękowania. Przede wszystkim za to, że nie dała, aby pomiatał nami kremlowski dygnitarz.

Maria Przełomiec pochodzi z Olsztyna. Jest córką małżeństwa malarzy: urodzonej w Wilnie Marii...

Sowieci do Sowiecka

Władze leżącego w obwodzie kaliningradzkim Sowiecka chcą zabrać do siebie rzeźby sowieckich żołnierzy i robotników zdemontowane ostatnio w Wilnie. Może przy okazji zabiorą też stojący w Pieniężnie pomnik kata wileńskiej AK?

Mowa o rzeźbach, jakie postawiono w 1952 roku na Zielonym...

Czerniachowski: początek końca?

Burmistrz Pieniężna Kazimierz Kiejdo wystąpił do starosty braniewskiego o pozwolenie na rozbiórkę pomnika sowieckiego gen. Iwana Czerniachowskiego. Starostwo ma podjąć decyzję do końca maja.

Pismo burmistrza to konsekwencja uchwały radnych z Pieniężna, którzy zagłosowali ponad rok temu...

Motocykliści Putina chcą się pokłonić katowi AK

Motocyklowy gang z Rosji chce przejechać przez Polskę. Nie wykluczone, że "Nocne Wilki" Putina zajadą też do Pieniężna.

Kim są "Nocne Wilki? - To rosyjscy gangsterzy motocyklowi na usługach Putina, którzy mają tyle wspólnego z hobby motocyklowym, ile Specnaz ze strzelectwem sportowym. To bandyci....

Litwini gnają swoich Sowietów

Litwini w litewskim teraz Wilnie mogą, My w polskim teraz Pieniężnie nie możemy. Oto litewskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego uznało, że ochrona prawna nie przysługuje obiektom, na których znajduje się sowiecka albo nazistowska symbolika.

Litwini, podobnie jak my, zmagają się z resztkami rosyjsko-sowieckiej...

Kat wileńskiej AK ma się dobrze

To już prawie rok, odkąd radni Pieniężna postanowili rozebrać pomnik kata wileńskiwej AK, sowieckiego generała Czerniachowskiego. Pomnik jak stał, tak stoi.

Przypomnijmy. Kimże był generał Czerniachowski? Dla ludzi o sowieckiej mentalności bohaterem. Dla tych, którzy identyfikuja sie z polską...

Sowiecki generał Czerniachowski: do klatki albo za kraty

Nie możemy rozebrać pomnika kata AK bez zgody Rosjan. To wsadźmy go symbolicznie do więzienia. Opakujmy pomnik sowieckiego generała Czerniachowskiego kratami albo klatką dla niebezpiecznych przestępców. I dołączmy tabliczkę: Ten pomnik wznieśli komuniści ku chwale kata wileńskiej AK. Kraty postawiła Rzeczpospolita. Żeby nikt nie miał wątpliwości, kto w 1944 roku na wileńszczyznie był katem, a kto ofiarą.

Poseł do premiera Tuska: W Braniewie zhańbiono polski mundur

Czy oprawcom AK należny jest udział honorowej asysty żołnierzy Wojska Polskiego? O to, o rosyjskichj motocyklistów i kilka innych rzeczy pyta premiera Tuska poseł Jarosław Zieliński z PiS.

Politycy PiS nie pozwalają nam zapomnieć o wizycie w Braniewie gubernatora obwodu kaliningradzkiego Cukanowa...

Poseł Jerzy Szmit: Czerniachowski powinien stać w Rosji

Rozumiemy, że szanujecie generała Czerniachowskiego. Dlatego będzie najlepiej, jeżeli zabierzcie sobie z Pieniężna jego pomnik. Tak w skrócie brzmi główne przesłanie listu, jaki posłowie PiS Jerzy Szmit z Olsztyna i Jerzy Zieliński z Suwałk wystosowali do Aleksandra Aleksiejewa, ambasadora Rosji w Polsce.

Ten pomnik obraża Polaków

- Pan ge­ne­rał Czer­nia­chow­ski to jest ten, który wy­ła­py­wał i wy­wo­ził na wschód żoł­nie­rzy Armii Kra­jo­wej. Utrzy­my­wa­nie po­mni­ków ludzi, któ­rzy byli po pro­stu zbrod­nia­rza­mi, ob­ra­ża Po­la­ków w spo­sób dra­stycz­ny - tak ocenił Jarosław Kaczyński wymalowanie na pomiku tego sowieckiego generała znaku Pol­ski Wal­czą­cej i napisu "Precz z ko­mu­ną".

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »