Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Pomnik Czerniachowskiego obraża Polaków

2014-05-04 19:00:42 (ost. akt: 2014-05-04 22:14:57)

Autor zdjęcia: Jan Melzak

- Pan ge­ne­rał Czer­nia­chow­ski to jest ten, który wy­ła­py­wał i wy­wo­ził na wschód żoł­nie­rzy Armii Kra­jo­wej. Utrzy­my­wa­nie po­mni­ków ludzi, któ­rzy byli po pro­stu zbrod­nia­rza­mi, ob­ra­ża Po­la­ków w spo­sób dra­stycz­ny - tak ocenił Jarosław Kaczyński wymalowanie na pomiku tego sowieckiego generała znaku Pol­ski Wal­czą­cej i napisu "Precz z ko­mu­ną".

Pomnik kata wileńskich akowców chcą rozebrać radni gminy Pieniężno i burmistrz miasta. Za pozostawieniem pomnika w spokoju jest między innymi poseł Tadeusz Iwiński z SLD.

W niedzielę do Braniewa przyjechała delegacja motocyklistów z obwodu kaliningradzkiego, aby uczcić pochowanych na cmentarzu w Braniewie żołnierzy sowieckich. Rosjanie mieli też pojechać pod pomnik Czerniachowskiego.

Ale ja właściwie to nie o tym chciałem pisać, ale o 2 pierwszych komentarzach jakie na stronie kgu.ru pojawiły się pod tekstem o pomniku Czerniachowskiego.

ten drugi jest wielece charakterystyczny dla obecnego rosysjsko-sowieckiego spsosbu myslenia, jaki Rosji narzucił Putin "Putler":

- To głupota stawiać w Polsce pomnik zabójcy Poaków
- W polskich źródłach nie ma informacji, że on (Czerniachowski) miał jakiś związek z zabijaniem Polaków. On zorganizował aresztowanie dowódcy AK, który skompromitował się współpracą z nazistami i zabijanie partyzantów...A pomnik wystawili Polacy


Zobacz profil: Jan Melzak

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pieniezno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Melzak

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ASL #1393687 | 76.29.*.* 11 maj 2014 13:59

  Użycie wyrazu "Obrażanie" wobec istniejącego pomnika zbrodniarza komunistycznego który de facto zginoł od samych Rosjan jest mało silnym słownictwem wobec tej sytuacji. Ten pomnik zbrodniarza jest pogardą wobec Polskich Bohaterów którzy walczyli o wolnośc OJCZYZNY, zaś dzisiejsza zgraja kolaborantów komunistycznych powinna co najmiej zamknąć pysk i siedzieć cicho oby przezyć w śród Polskiego społeczeństwa.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W. CZYTAJACY #1393500 | 88.220.*.* 11 maj 2014 07:48

  Do wszystkich bez mózgowych pieniaczy i pseudo bohaterów. Gdzie byliście jak stawiano ten pomnik? Dlaczego wtedy potulni jak pacholęta przytakiwaliście tamtym władzom? Czy pod lufami Rosyjskich karabinów stawiano ten pomnik? Przewrotni, bez czci i honoru , dający się sterować grupie oszołomów. Nie tak do końca przypisywałbym całe to zamieszanie ludziom z Pieniężna. Jak już czytacie jakieś relacje, to czytajcie ze zrozumieniem. Za całym tym zamieszaniem stoi min. Olsztyńska grupa nawiedzonych, którym śni się druga „LEPERIADA”.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do kk #1389853 | 95.49.*.* 6 maj 2014 15:53

  Zaczęli by od potomków i weteranów OUNu i UPA. Przypomnę Ci, ze AK i partyzantka sowiecka na Wołyniu współpracowały (jakież to znamienne) przeciwko Ukraińcom i Niemcom. Do zweryfikowania bez najmniejszego problemu jak nie wierzysz. Jak chcesz w pigułce to polecam Władysław Filar Wołyń 39-44.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 123 #1389550 | 203.88.*.* 6 maj 2014 08:59

  w ten pomnik trzeba wbic gwozdz na kufajke i hak na balalajke, reszte sami sobie dospiewajcie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. brug #1389531 | 82.177.*.* 6 maj 2014 08:29

  https://www.youtube.com/watch?feature=pl ayer_embedded&v=BgvM-WcSekg

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (70)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages